Wpis z mikrobloga

Jak dzialaja wideo konferencje na Zoom/Teams?

@maybe: nie wiem jak działa na zoom. Gadam często z rodziną przez fb i nigdy nic nie przycina, jakość jest bardzo dobra. Na testach ping jest zawsze w okolicach 60 ms. Tiktok na telefonie pokazuje nieraz że utraciło dostęp do internetu. To zapewne jak przełącza się na innego satelitę.

https://starlink.sx/ tu masz stronkę która pokaże Ci z którymi satelitami będziesz się łączyć. To mi pomogło
@maybe: jeszcze kilka miesięcy temu z mojej lokalizacji było 10 sat do wyboru przy połączeniu, dzisiaj widzę że jest 17
Przez ostatnie miesiące tylko jeden raz była jakaś mała przerwa.
@plaisant: Dzieki :-) Pokazuje mi 12 do 13 satelit z quality 100%.
Ile czekales na sprzet od czas zamowienia? Strona pokazuje 2-4 tygodnie, jakie sa realne czasy dostawy?
Czeka sie na jakas aktywacje, czy od razu bedzie dzialac?
@maybe: od razu jak przyjdzie to podłączasz i działa. Ja czekałem dokładnie 8 dni od złożenia zamówienia. Tu jest taki jeden mirek co zamawiał do Grecji to czekał kilka miesięcy i ciągle mu przekładali datę zamówienia. Ty jak do Polski to myślę realnie te 2-4 tygodnie poczekasz.
@plaisant: Spoko, w PL bede za miesiac. Rozumiem, ze nie bedzie problemu, jesli Starlink sobie bedzie lezal odlogiem przez 2-3 tygodnie, jesli przyjdzie wczesniej? Mysle teraz zamowic, zeby juz na mnie czekal.
@plaisant: Ok. A ten, on jest jakos przypisany do miejsca, ktore zaznaczam przy zamowieniu, tak? Nie bedzie dzialac poza tym polem ilus tam metrow/kilometrow kwadratowych?
@maybe: ta antena ma wbudowany GPS. Nie chcę powielać jakiś nieprawdziwych info.... gdzieś czytałem że do kilometra od adresu jaki podałeś to powinno działać. Adres można zmienić ale nie można sie bujać z tą anteną bo to wtedy zapewne przyblokują bo to już inny abonament dla camping carów liczony.
@Birter: Super, to jeden wydatek mniej. Zamowilem wlasnie Starlinka, ale bez dodatkow zadnych poki co. Zobaczymy, kiedy przyjdzie, w panelu stoi informacja, ze przez duzy popyt dostawa trwa 2-4 tygodnie. Nie wiem, czy faktycznie jest teraz duzy popoyt, czy taka informacja wisiala tam zawsze.
@Birter: Zamowilem wczoraj Starlinka + Ethernet Adapter. Dzis na koncie mam info, ze dostawa Starlinka bedzie miedzy 20 a 26 stycznia. Przy Ethernet Adapter mam, ze dalej przygotowuja wysylke.