Wpis z mikrobloga

Witajcie w pierwszym odcinku egzorcystycznych ciekawostek. Dzisiaj opowiemy o tym, jak egzorcyści traktują słowa rzekomego diabła jako źródło Objawienia. Z punktu widzenia nauki Kościoła to herezja. Nie wydaje się, żeby władzom kościelnym w Polsce to szczególnie przeszkadzało.

Egzorcyzmy nad „opętanymi” trwają często wiele godzin w oczekiwaniu na ujawnienie się „złego ducha”, jak mylnie księża nazywają objawy zaburzeń dysocjacyjnych lub ataki paniki. Po ujawnieniu się „złego ducha”, w kolejnym etapie należy go wypędzić. Pierwszym krokiem na drodze do uwolnienia, zdaniem egzorcystów (i wbrew aktualnemu, kościelnemu formularzowi), jest poznanie imienia tego ducha. Dlatego unieruchomiona osoba bywa wielokrotnie pytana o imię (demona). Kobieta, z którą rozmawiałem wspomina to następująco: „zmuszali mnie do mówienia czegokolwiek”. Chcąc się uwolnić, czasami podawała imiona fikcyjnych postaci z powieści i bajek, np. z filmu „My Little Pony” oraz Pokemonów, które mogłyby brzmieć dla księży wiarygodnie.

Na tej podstawie powstawały później wykłady i publikacje w prasie katolickiej, powielane i cytowane przez następnych autorów. Jednym z nich jest z pewnością Robert Tekieli. Ksiądz, który odprawiał egzorcyzmy nad kobietą, z którą rozmawiałem, był spowiednikiem Tekielego i jego kierownikiem duchowym.

Innym autorem powołującym się na tego typu źródła jest ks. Sławomir Kostrzewa (sam nie jest egzorcystą). W ten sposób argumentuje swoje prywatne poglądy i próbuje nadać im boski autorytet. Oczywiście sami egzorcyści również chętnie powołują się na słowa swoich penitentów, traktując je jak źródło Objawienia. Prym wiedzie w tym ks. Piotr Glas, ale nie jest jedyny. Ci dwaj księża (Kostrzewa&Glas) opublikowali na YouTube film pt. „Co szatan mówi na egzorcyzmach”, który ma 2 mln wyświetleń.

Ks. Jan Pęzioł (na filmie) dostał potwierdzenie od diabła, że w Smoleńsku był zamach. Niestety zmarł 22 grudnia 2021, więc nie usłyszymy więcej podobnych przekazów. Egzorcysta został pośmiertnie odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej przez ministra Przemysława Czarnka.

#smolensk i trochę #bekazpisu
ale w sumie bardziej uznanie dla PiS-u, że potrafią każdego wariata wyeksploatować do swoich politycznych celów

Jeśli chcesz poznać kolejne ciekawostki z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

Będę tu publikował informacje, które udało mi się zgromadzić podczas prac nad filmem „Egzorcyzmy polskie”. Cały film będzie dostępny 14.01.2023 za darmo na kanale:
https://www.youtube.com/@egzorcyzmypolskie5074
pkostowski - Witajcie w pierwszym odcinku egzorcystycznych ciekawostek. Dzisiaj opowi...
  • 117
@Smokk: to ciekawe że w religiach starszych niż całe chrześcijaństwo opętania nie istnieją, ba w zasadzie temat ekskluzywny dla religii abrahamowych. Czy że nie ma ich poza katolskimi rejonami, czy też, ze bardzo ubyło opętań od kiedy rozwinęło się przechwytywanie obrazu.
Ale ja nie o tym. Jako że demonów wg Liber Officiorum Spirituum jest 4,439,622 (bo Alfonso to z tymi setkami milionów poleciał) i mogą być tylko w jednym miejscu na
@6thsurvivor: Wiara potrafi wyniszczać organizm. Jestem pewny, że żadne leki nie pomogły by Annelise Michele i mówię to teraz z punktu widzenia nauki jak i własnych doświadczeń. Za bardzo oceniła siebie jako Mesjasza bo jak często powtarzała sama Matka Boża jej powiedziała i to było kluczowe, że ma do wyboru albo ocalenie siebie albo innych dusz w czyśćcu. I nie chodzi czy to było jej urojenie ale tak bardzo silne przekonanie,
@Smokk: no dobra, ale czemu podajesz jakieś przykłady o które nikt nie pytał i wyjeżdżasz z gotowymi tezami na coś czego nikt nie poruszył w dyskusji, jak jakaś Analiza czy inne token egzorcyzmy? xD Czy czyściec, który wprowadzono do doktryny stosunkowo późno i jest wymysłem kościoła tylko katolickiego, nie uznawanym przez inne odłamy które dzielą między sobą egzorcystów? XD Tak samo nie obchodzi mnie twoja historia leków czy cały post z
@Gozd: @Smokk: Tak. Opętanie istnieje. Ale jest to zazwyczaj opętanie przez własny umysł podświadomy. Tak, w psychiatrii istnieje taka jednostka chorobowa jak opętanie i dzieje się to wtedy gdy leki nie działają. Wtedy odsyła się pacjenta do egzorcysty. czy to pomaga? czasem tak a czasem nie. To zależy czy na egzorcyzm (czyli sugestie)jest podatny umysł podświadomy. Co do lewitacji czy innych takich to proponuje poczytać https://lubimyczytac.pl/ksiazka/119878/zyjac-wsrod-himalajskich-mistrzow aczkolwiek chyba jedynie dostępna
Polecam bo jest tam opis lewitacji i tego, że wśród nawet dzieci które wychowywały się wśród joginów nie było to nic rewelacyjnego a raczej powód do śmiechu tak samo jak inne cuda uzyskiwane przez joginów które niczemu poza pokazem możliwości ludzkiego umyslu nie służą.

@#!$%@?: tak, ludzie lewitują. Tylko jest światowy spisek ufoludków, aby to ukryć, i żeby przypadkiem nikt tego nie widział. Ale JEST O TYM KSIĄŻKA! A jest, o rycerzach
@dlugi-gr: tez jestem fanem SW (ale tylko tych Lucasa). Przez dziesięć lat byłem też Regreserem więc hiperwentylację mam w małym palcu. Co widziałem to widziałem. I nie po hiperwentylacji a normalnie w ciągu dnia czy nocy na trzeźwo. Jak dosyć długo medytujesz to różne rzeczy się czuje i widzi. Nic takiego co miałoby jakiś większy wpływ na życie. Nie podniecam się niezdrowo na widok ducha czy latających "spodków". Bo czym niby
@dlugi-gr: mnie pocieszać nie musisz bo to, że nauka pewnych rzeczy nie pokazuje to tylko wina i instrumentów. A to, że nagle pokaże duchy? Jakie to będzie miało niby znaczenie dla ludzi? Na chwilę. Potem zaczną być znowu tacy jak i przed. Umysł ma to do siebie, że ciężko go namówić na zmianę myślenia To, że nagle świat naukowy ogłosi, że w naszej Galaktyce są miliony czy miliardy innych cywilizacji będzie
A co do Boga. Tak, istnieje.


@#!$%@?: Nie ma żadnego Boga. Jest nierealny, nielogiczny, niespójny, niemożliwy. Ziemia ma 6 mld lat, a Bógów różnorakich mamy od 20 tyś lat. Ludzie mieli Bogów w Chmurach, w górach, w roślinach, w gwiazdach, w zwierzętach, w przedmiotach. Przez kilka tysięcy lat ( a nawet teraz w Korei ) władcy byli wybierani przez Bogów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do medytacji
@dlugi-gr: Bo racjonalizm nic nie tłumaczy. Jest Bóg i siły nadnaturalne. Fizyka to nie wszystko. Nie. Wizje nie są przez niedotlenienie mózgu. Takie rzeczy istnieją. Życie po śmierci także istnieje. Nie jest nic nielogiczne. Wszechświat nie jest dziełem ślepego oddziaływania.
@pkostowski: W Rzeszowie jest taki egzorcysta, który jednocześnie prowadzi też jakąś wspólnotę dla dorosłych. Co chwilę msze o uzdrowienie, co chwile ktoś pod wpływem złego ducha itd itd. I coraz więcej ludzi się na to nabiera.