Wpis z mikrobloga

Mordeczki mam rower cross/trekking na osprzęcie Alivio/Acera. Pojeżdżę tak z dwa sezony, ale w międzyczasie chciałbym na aukcjach/promocjach skompletować całość w Deore XT. Jest w ogóle sens robić taką zmianę? Różnica między Alivio a Deore XT jest odczuwalna?
#rower #gravel #szosa #mtb #rowery
  • 9
różnica jest kolosalna


@plonace_kalosze: no nie wiem co takie kolosalne, w moim mtb nie widzę tej różnicy, oprócz tego że xt więcej w górę na raz biegów wrzucało i w dół tak samo, precyzja zmiany była taka sama. Chyba że porównujesz do starych grup alivio to tak, tam był dłuższy ruch manetki i czuć było różnicę że jest fajniej to spasowane. @bladybezczel:
@plonace_kalosze: aa czyli wymieniłeś bardzo starą zużytą przerzutkę na nową, to zawsze będzie różnica i dużo większa precyzja bez względu na co zmienisz, XT pewnie też swoje dorzuca jednak nowe alivio RD-M4000 już nie odbiega tyle co stare. I też uważam że warto taki upgrade robić @bladybezczel: śmiało zmieniaj, dojdzie Ci parę fajnych bajerów jak shadow czy sprzęgło wózka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bladybezczel: Mam mtb z 2005 na Deore XT i dziadka to znacznie szybciej, precyzyjniej i po prostu lepiej od Alivio 2019 w rowerze szwagra. No i Alivio znacznie szybciej się rozregulowuje.
Zakładam, że nowe XT będzie jeszcze lepsze.