Wpis z mikrobloga

@s---k: Koła to jakieś novateki z promocji z niemieckiego sklepu, nie spodziewałem się cudów a wyglądają porządnie i przy okazji jako bonus piasta fajnie cyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) @maciup88 ten rower to w ogóle dziwnie złożony, a kupowany u oficjalnego dystrybutora na Polskę w czasach przed pandemia. Ma jakaś międzygrupowa korbę, 105 z tylu a klamkomanetki i hamulce to ultegra także niezły kundel
@SOLDIER_OF_FROGTAN: Rower tak, kola carbon. Ogólnie zeszło razem z lekkimi dętkami trochę ponad 300g z każdego kola i różnica w przyspieszeniu i podjazdach znaczna. Dodatkowo wysoki stozek powyżej 35km/h ponoć dopiero zaczyna działać i rzeczywiście dużo łatwiej utrzymywać wysokie prędkości. Także niezdecydowanym polecam, nawet budżetowo tak jak u mnie daje radę
@TypowyXD: Wcześniej aluminiowe dość ciężkie kloce @i-marszi cyferki swoje a odczucia z jazdy swoje, subiektywnie czuje się ze rower lepiej przyspiesza, lepiej utrzymuje prędkość, byc może mierzalnie różnica znikoma ale w normalnej jeździe naprawdę czuć różnice przynajmniej teraz po zmianie, bo później to wiadomo ze się człowiek przyzwyczai
@chicken216:
Przy prędkości 40km/h
We wzorze jest moc = prędkość do trzeciej potęgi * powierzchnia * współczynnik aerodynamiczny kształtu.
Żeby zwiększyć prędkość o 10% musisz zwiększyć moc o 33%, niesprawiedliwe :(
@iverus: ja czułem ogromną różnice zmieniając jakieś stare alusy na nowe alusy vision 35.
Dużo ludzi mówi właśnie ze po przejściu na karbon jeździ się lżej i szybciej i to jest fakt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TypowyXD: Nawet jeśli te odczucia są mocno subiektywne albo wynikają z tłumaczenia sobie wydania sporej kwoty na koła to i tak warto bo co się nie dojedzie to się dowygląda ( ͡ ͜ʖ ͡)
@i-marszi: a No i ta tabelka jest po #!$%@? XD
Aero wheels -18 - wobec czego kół z drewna czy kół z niższym stożkiem. Bo vs alusy będzie zysk dużo większy. Tabelka pod publikę mocno.
Pozostałe pozycje tez są mocno dyskusyjne.

To jak z ovalnymi blatami:
Internet: PRO NA TYM NIE JEŹDZI TO NIC NIE DAJE MARNOWANIE KASY.
Po prawie roku jazdy: Jeździ się płynniej, lepiej, łatwiej wciska większe cyferki.
Po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iverus: @iverus: jasna sprawa, że jest zmiana. Ja ze stockowych Gigantów SR2, zmieniłem na Vinci 50mm, to niebo a ziemia. Znacznie łatwiej nabrać i utrzymać prędkość 35kmh+. Może nabranie prędkości to bardziej efekt lepszych piast, bo w Vinci mam DT, ale utrzymywanie prędkości to już na pewno przez wyższy stożek.