Wpis z mikrobloga

#oszukujo
#olx

Witam. Niestety dałem się wrobić, gdzieś nie zapaliła się czerwona lampka i zostałem oszukany. Wysłałem kasę z góry ( bez przesyłki olx) i towaru brak. Kwota nie wielka - 50 zł z wysyłką może dlatego straciłem czujność. Warto iść na policję czy stracę tylko czas i nerwy? Posiadam tylko numer konta sprzedającego, nazwisko pewnie zmyślił. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 13
@gurken: No wiem, zamawiam tyle rzeczy rocznie z olxa i dałem się wrobić, zawsze pilnuje, sprawdzam oceny, a tutaj stwierdziłem że przedmiot nie jest wart oszustwa, kwota też nie była atrakcyjna, taka jak w innych ogłoszeniach xd
zglaszaj, na to ze olejesz liczy ten podludz, wyslij mu jeszcze 1 grosz z tytulem ze jak nie odda to lecisz na policje, w hisotrii rachunku zobaczy albo sms/powiadomienie push ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kilka miesięcy temu zgłaszałem podobna sytuacje - co prawda 400 pln, a nie 50, ale nadal wykroczenie. Sprzedawca nie wysłał towaru, obiecał, ze zwróci hajs i cisza. 2 dni po zgłoszeniu policjant poprosił tylko o formularz ze zgoda na uzyskanie info z banku, ze faktycznie nie dostałem zwrotu, dzień później zwrot już był, a wg info z policji tłumaczyli się chorobą. Także niby spoko, ale jednak sprawę zamknęli jako odmowa wszczęcia dochodzenia,
ale nadal wykroczenie.


@Vissy: Przestępstwo, art 286kk, kwota ma znaczenie przy kradzieży.

jako odmowa wszczęcia dochodzenia

Wtedy żądasz tego na piśmie i naglę się okazuje że jednak przyjmą zgłoszenie.