Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
@Seishin: Pomyślmy o tym racjonalnie.. jak mogę chcieć złożyć przysięgę po jednym dniu ćwiczeń? Nie zdążę się zapoznać z wojskiem, by ocenić, czy warto.

@DamianO1995:

Chce tylko przypomnieć że komendant policji #!$%@? nielegalnym granatnikiem we własnej komendzie, i się nic mu do dzisiaj nie stało.

A ty poruszasz kwestie tego że jak możesz "chcieć" złożyć przysięgę.

Odmowa złożenia przysięgi jest pod karą. Także nie ma tam zbyt dyskusji, to jest
@Seishin:

Dwa dni szkolenia to aż nadto do roboty pod tytułem: ty młody, zobacz co to za rurki wystają z tamtych krzaków... co? Karabin? Zostaw tutaj, nie będzie ci potrzebny

Po dłuższym szkoleniu mógłby zacząć coś podejrzewać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Seishin:


Dwa dni szkolenia to aż nadto do roboty pod tytułem: ty młody, zobacz co to za rurki wystają z tamtych krzaków... co? Karabin? Zostaw tutaj, nie będzie ci potrzebny


Po dłuższym szkoleniu mógłby zacząć coś podejrzewać.

@Jin:

Dobrze prawisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Seishin: Na szczęście na dwa dni bez problemu załatwisz sobie zwolnienie lekarskie od ręki i tak można unikać w nieskończoność wojska.

@Strus:

Tak bez sarkazmu, życzę Ci tego oby tak było

Ale nie wierzę że będzie tak łatwo się wymigać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jimmybravo:

Tak ludzie się pchają drzwiami i oknami do ochrony tego kraju.

Tu się nikt nie będzie z tobą liczyć i bawić, jesteś tak na prawdę zwykły mobik, i będziesz tam gdzie trzeba, w ziemi albo na granicy i potem w ziemi.

@Seishin: Ty nie patrz na ta wojne rosja vs Ukraina bo oni mają inna technikę walki niż siły NATO. To co teraz tam się dzieje to jest typowa dzicz. ruskie z karabinami lecą na czołgi itp,albo siedzą w okopach i łapią pociski artyleryjskie. Struktura NATO ma skoordynowane ataki, czyli najpierw samoloty przechwytują radary wroga i artylerię oraz bazy wojskowe i lotniska. Później wjeżdża ciężki sprzęt i dopiero jak są czystki to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jimmybravo: ale ja nie uważam polski za kraj aspirujący poziomem czegokolwiek (wojska, społeczeństwa, mentalności czy ekonomii) do poziomu eu czy NATO. Dla mnie to co obecnie się wyprawia w pl to jawny przekaz że niestety, ale więcej tu genu z Wschodu niż z zachodu, więc ewentualne potyczki wojnenne, pewnie cię to zasmuci. Ale tak, będą wyglądac identycznie jak tam.

Burdel, braki we wszystkim, i gonienie na front byle za ojczyznę.
@Seishin: Niestety, ale tak to nie będzie wyglądało jak to opisujesz w tej czarnej wizji. A te ćwiczenia to są robione bardziej jako spis powszechny niż jakaś powszechna mobilizacja. Chcą zobaczyć ile jest osób nadających się do obrony, aby to jakoś na papierze dobrze wyglądało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jimmybravo: spis powszechny byl w kwietniu tego roku, o czym ty mi tu...

Od zobaczenia ile osób jest nadających się do obrony jest kwalifikacja w wieku 19 lat.
@Jimmybravo: dupa a nie spis, trepy i władza robią inwentaryzacje mięsa armatniego a głupie polaczki jeszcze będą sie cieszyć i nie będą widzieć nic złego w traktowaniu obywateli jak mięsa z uwagi na ich narządy płciowe