Wpis z mikrobloga

0 BRUSTENGA MASAGUE Marc [Trek - Segafredo, 23 lata]
Opis: młody hiszpański sprinter, w młodzieżowych czasach trochę golił w swym kraju, że aż od razu poszedł do WT. W pierwszym sezonie jeździł ogony, coś tam rozprowadzał, a w Chorwacji dojechał nawet na 8 miejscu jadąc na Aberasturiego.
Nadzieje: Z tymi szybkimi to tak średnio w Treku, ale nie spodziewam się dla niego szans. Może po postu więcej ukończeń?
Predykcja punktowa: +20, bo zaczyna od Australii, to może 10 złapie :D

0 CHRISTEN Jan [Hagens Berman Axeon, 18 lat]
Opis: mistrz Europy juniorów, były mistrz świata w CX w tejże kategorii. Promowany na wielką gwiazdę, jeździł ostatnio w juniorkach sponsorowanych przez Pogiego, po roku u Merckxa idzie do UAE. Pytanie, gdzie tam zmieszczą kolejną potencjalną gwiazdę, no i jeszcze kolejną, o czym niżej...
Nadzieje: że zostanie szybko i skutecznie gwiazdą na poziomie tysiąca punktów XD
Predykcja punktowa: +100, bo w planach Baby Giro i l'Avenir, a chłopak umie w góry.

0 GREGOIRE Romain [Groupama - FDJ, 19 lat]
Opis: Mój NAJWSPANIALSZY BOMBELEK. Francuski Purito się narodził chyba, puncheur klasy światowej, a i po górkach coś tam potrafi pohasać. W tym roku, będąc na poziomie devu zadebiutował w dorosłej Groupamie w wyścigach .Pro, gdzie zajmował miejsca w 3 i 4 dziesiątce. To była tylko przygrywka do tego co robił potem w młodzieżowej kategorii. 4 zwycięstwa z rzędu na przełomie kwietnia i maja. Etap Baby Giro w czerwcu i taki sam skalp na l'Aveir w sierpniu. Zawiódł trochę na MŚ, ale ewidentnie został wyeksploatowany na przestrzeni sezonu, więc końcówka we włoskich klasykach .Pro raczej do zapomnienia.
Nadzieje: Madiot obwołał go jednym z liderów na ten sezon, podejrzewam, że pojedzie Ardeny, coś o Vuelcie mi mignęło... liczę, że będzie złotym bejbikiem, no.
Predykcja punktowa: +300, bo to będzie świetny klasykowiec kiedyś.

0 MIHKELS Madis [Intermarché - Circus - Wanty, 19 lat]
Opis: Estończyk w pace musi być, a jak jest to taki kozak jak Madis to już w ogóle lux. Niedługo będzie czołowym sprinterem, przyzwoitym klasykowcem i pewnym punktem każdej drużyny, w której się znajdzie. Dwa lata temu brąz na MŚ juniorów, rok później nigdzie nie zaginął i otarł się o brąz wśród młodzieżowców.
Nadzieje: że wystrzeli jak z procy i nie będzie nr 4 czy 5 wśród sprinterów ekipy, bo talent nieprzeciętny.
Predykcja punktowa: +150, bo bezpiecznie i nie wiadomo co pojedzie, ale zapewne swoje szanse wykorzysta.


0 MIQUEL DELGADO Pau [Equipo Kern Pharma, 22 lata]
Opis: zrobił się lekko anonimowy po przejściu na zawodowstwo, ale to podobny zawodnik do wspomnianego wyżej Brustengi. Acz myślałem, że bliżej mu będzie do zastania nowym Alexem Aranburu - szybkim na trudniejsze etapy. Na Adriatica Ionica Race przyjechał drugi, zadebiutował we Vuelcie, ale wszystko to bez błysku póki co. Niemniej, jak za 0, to dobre wyniki :D
Nadzieje: że pojedzie coś, jak wspomniany Aranburu
Predykcja punktowa: +50, bo kto wie, gdzie ich zaproszą.

0 MORGADO Antonio [Hagens Berman Axeon, 18 lat]
Opis: ponoć najzdolniejszy Portugalczyk z tego pokolenia, na swojej ziemi miał tylko jednego czasem równego rywala, a zarazem swojego kumpla i przybocznego, który razem z nim idzie do drużyny Axela (Gonçalo Tavares). Kiedy przyszło mu rywalizować z najgłośniejszymi nazwiskami rocznika... to dalej był w czołówce, a w samych Mistrzostwach Świata nie dał rady zgubić tylko Herzoga, z którym przegrał tytuł. Przyszłość zapewniona, po roku w obecnej drużynie wyląduje w UAE.
Nadzieje: że nie zostanie kolejnym Almeidą, którego swego czasu też wypromowałem z Hagensa do poważniejszego teamu ;) Ale boli mnie jego 'styl'. Oby Morgado był porywającym publiczność, dymiącym z uszu Portugalczykiem w stylu niezapomnianego W52! :D Nie no, żart.
Predykcja punktowa: +50, bo będą grane ogórki.

0 OURSELIN Paul [TotalEnergies, 28 lat]
Opis: nie taki młody, jak powyżej, ale też za dobry piniondz. Ekipa trochę po ogórkach jeździ, a on jest dynamiczny i wytrzymały, Rwandyjskie pagórki przetrwać potrafił, ale i tak największy sukces odniósł w Boucles de l'Aulne, gdzie zajął 4 miejsce w niełatwym klasyku.
Nadzieje: że utrzyma poziom zeszłoroczny, będąc jednym z lepszych cebuladeals.
Predykcja punktowa: +100, bo niekoniecznie się ten jeden raz zamelduje w czołówce.

7 BERHE Welay Hagos [Team Jayco AlUla, 21 lat]
Opis: kiedyś miałem już Etiopczyka, którego próbowałem promować na gwiazdę, ale jak patrzę, to skończył w Caja Rural :D Niemniej ten już jest w WT, godnie prezentował się na górskich etapach l'Avenir, a do tego zakręcił się w ścisłej czołówce Il Piccolo Lombardia.
Nadzieje: że jest dzielny.
Predykcja punktowa: +15, bo może coś ukończy.

21 HAGEN Carl Fredrik [Q36.5 Pro Cycling Team, 31 lat]
Opis: wiecznie niespełniony, bo wiecznie kontuzjowany. Przecież to materiał na spokojne top10 Vuelty, no ale niedane jest mu się tam wbić :D Zmienia drużynę, z WT do ProTeamu, zresztą nowoutworzonego, w którym to będzie chyba czołowym góralem. Dużo zależy od dzikich kart, ale może mniejsze wyścigi polideruje?
Nadzieje: że już nie upadnie.
Predykcja punktowa: +200, bo w zeszłym sezonie spokojnie tyle weszło.

25 OSBORNE Jason [Alpecin-Deceuninck, 28 lat]
Opis: tego wioślarza już każdy zna. Wicemistrz olimpijski z Tokio, był też mistrzem świata i Europy. Ale na rowerze też nieźle jeździ, głównie stacjonarnym, bo był mistrzem świata na Zwifcie. No i w końcu dostał całosezonowy angaż i to w World Tourze! W devie jeździł dzielnie, prawie zmieścił się w dyszcze dwóch wyścigów etapowych .Pro, niwecząc szanse upadając, bądź mając defekt w decydujących momentach. Na koniec roku ucieszył mnie 2 miejscem na etapie w Malezji, gdzie wyszedł z chłopa brak doświadczenia, bo mógł wygrać ;)
Nadzieje: że znów nie upadnie.
Predykcja punktowa: +75, bo jest w nim potencjał na dobrego średniogórskiego zawodnika, a takich w Alecinie nie ma.

29 GAUTHERAT Pierre [AG2R Citroën Team, 19 lat]
Opis: Ponoć marzy o wygraniu Paryż-Roubaix, więc już mnie ma. Silny klasykowiec z solidnym finiszem, jak tylko obędzie się bez kontuzji, to może zostać szybko następcą podstarzałych biedujących belgów w ekipie ;)
Nadzieje: że właśnie nim zostanie.
Predykcja punktowa: +50, bo tak na prawdę to nie wiem.

34 BALMER Alexandre [Team Jayco AlUla, 22 lata]
Opis: Kolejny mistrz świata juniorów, tylko że w XC. Cora bardziej zadomawia się w WT, aktywnie jechał w wyścigu MŚ do lat 23, gdzie jako jeden z niewielu próbował nadać tempo na podjeździe z Fedorovem i resztą uciekających...
Nadzieje: że właśnie nim zostanie.
Predykcja punktowa: +70, bo nie wiem gdzie by miał coś zdobyć, ale potencjał ma chłopak.

53 KÄMNA Lennard [BORA - hansgrohe, 26 lat]
Opis: etatowy łowca etapów, do tego całkiem przyzwoity na czas. No ale przede wszystkim waleczny, czasem przeszarżowuje. Po problemach z wypaleniem zawodowym wrócił mocny, jakby przerwy nie było. Doskonała prezentacja na Giro, mistrzostwo kraju na czas.
Nadzieje: że to dopiero początek i będzie na fali wznoszącej.
Predykcja punktowa: +500, bo nie chciałbym przesadzić z oczekiwaniami.

75 ONLEY Oscar [Team DSM, 20 lat]
Opis: Mój trzeci najwspanialszy bombelek. Jak równy z równym walczył z Vinigo w CRO race ;) Podobno góral wybitny, ale równie często kontuzjowany. W DSM chyba jednak dmuchają i chuchają, dali kontrakt do 2027 i w nim widziałbym jednego z przyszłych liderów na GT
Nadzieje: że rzeczywiście jest takim talentem.
Predykcja punktowa: +125, bo z DSM to nigdy nie wiadomo kto i co...

130 KEPPLINGER Rainer [Bahrain - Victorious, 25 lat]
Opis: Tego wioślarza nie zna nikt, ale przebył podobną drogę, jak Osborne do WT, tylko z mniejszymi sukcesami w łodzi :D Na Zwifcie też, bardziej krajowe sukcesy. Niemniej na szosie pojeździł więcej, a w zeszłym roku na Przehybie finiszował drugi, więc po górach potrafi się zakręcić. Co zresztą udowodnił zwycięstwem w Oberösterreich Rundfahrt.
Nadzieje: że nie zniknie wśród gąszczu przyzwoitych zawodników w Bahrainie.
Predykcja punktowa: +5, bo chciałbym widzieć plusy XD

170 SCARONI Christian [Astana Qazaqstan Team, 25 lat]
Opis: Kupiony na szybko, żeby wykorzystać pozostałości budżetu. Wygrał w zeszłym roku etap, o którym wspominałem w kontekście Pau Miquela, dobry puncheur, w najgorszej ekipie WT, może dostać sporo szans jazdy na siebie.
Nadzieje: że będzie wyróżniającą się postacią tej dramatycznej Astany.
Predykcja punktowa: +80, bo jakieś większe rzeczy musi pojechać.

207 PINOT Thibaut [Groupama - FDJ, 32 lata]
Opis: Dobrze wiecie, że to mój ulubiony kolarz. Kiedyś (https://www.wykop.pl/wpis/46280849/na-poczatku-kilka-nieistotnych-ciekawostek-ktore-w/) pisałem o nim, że "jeździ całkiem ofensywnie, jest topowym góralem, na czas potrafi się spiąć i nie stracić, natomiast problemy widzę w jeździe na wiatrach, zawsze się gdzieś zagubi.", a potem się to zdezaktualizowało i Pinot złamał sobie karierę przez upadek na tamtym TdF. Wrócił lekko przedefiniowany, ale dalej waleczny i ofensywny, wygrał upragniony etap WT, w GT jeszcze się nie udało, ale taki jest cel na Giro. Z czego on naklepał ponad 600 w zeszłym roku to ja nie wiem, ale to satysfakcjonujący wynik.
Nadzieje: że zdobędzie choć na chwilę Maglia Rosa i będę ryczał razem z nim XD
Predykcja punktowa: +250, bo nie chcę wywierać presji, jak pisałem już gdzieś wyżej.

257 BETTIOL Alberto [EF Education-EasyPost, 29 lat]
Opis: Też się musiał przedefiniować, już chyba sam nie wierzy w powtórkę pamiętnej Flandrii. Natomiast potrafi być szybki na cięższych końcówkach, przyzwoicie pokonuje pagórki, no i wytrzymałość ma na prawdę godną. Podoba mi się jego waleczność, końcówka do Mende na Tourze była bardzo emocjonująca, dzięki szarży, którą się popisał, a jednak poległ.
Nadzieje: że jednak coś jeszcze wygra, z liczących się klasyków.
Predykcja punktowa: +250, bo to takie optimum u niego.

264 CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander [EF Education-EasyPost, 24 lata]
Opis: Wciąż jeszcze młody Ekwadorczyk, zapowiadał się na nowego Bernala (wynorany przez Savio) czy innego Carapaza (bo Ekwador), tymczasem zgasł, zanim rozbłysnął. Pokaźną kolonię tworzą u Vaughtersa on i rodacy wraz z sąsiadami zza gór, może dostanie swoje szanse w mniejszych wyścigach, bo na większe, to obsada w zespole jest.
Nadzieje: że gdzieś go puszczą na siebie.
Predykcja punktowa: +40, bo mógłby się chociaż spłacić.

265 VANHOUCKE Harm [Team DSM, 25 lat]
Opis: Ostatni raz już daję się nabrać na obietnicę bycia solidnym góralem w wykonaniu tego panocka. Ale widziałem, że się skumplował z Onleyem, team spirit ważna sprawa ;)
Nadzieje: że nie straci za wiele.
Predykcja punktowa: +40, bo mógłby się chociaż spłacić, jak wyżej i jak niżej.

292 SCHULTZ Nicholas [Israel - Premier Tech, 28 lat]
Opis: Dynamiczny na hopkach, w górach całkiem przyzwoity, potrafił na Tourze kręcić się w okolicach top10 na najcięższych etapach. Ale najbliżej życiowego sukcesu był w Megève, gdzie minimalnie uległ na finiszu Cortowi. Później telenowela z B&B, nerwy czy będzie drużyna i na sam koniec roku trafił do oldbojów Izrael. Żeby dostał te kilka szans na siebie, to będzie fajnie, szkoda będzie oglądać go tyrającego na odpadającego Frumstronga...
Nadzieje: że dostanie szansę jazdy na siebie w czymś większym.
Predykcja punktowa: +10, bo mógłby się chociaż spłacić, jak wyżej koledzy.

380 BUCHMANN Emanuel [BORA - hansgrohe, 30 lat]
Opis: Ktoś go widział, jak zajmował 7 miejsce w zeszłorocznym Giro? Taki cichociemny Emu, a kiedyś przecież potrafił nawet atakować, a z Touru wyjechał z 4 miejscem. Wyraźnie podupadł w hierarchii, ale na Jaia jazda nie sprawia mu ponoć problemów i będzie ją kontynuował w tym roku.
Nadzieje: że mimo pomocy Hindley'owi i tak ukończy Tour w dychu.
Predykcja punktowa: +20, bo mógłby się chociaż spłacić, jak wyżej i wyżej.

388 MARTINEZ Lenny [Groupama - FDJ, 19 lat]
Opis: Mój drugi najwspanialszy bombelek, najbardziej przepłacony zarazem. Niesamowity góral, już w Tour of the Alps ludzie przecierali oczy, że jakiś mikrus młokos jedzie w grupie topowych zawodników świata. Potem jednak porażka w Baby Giro, rewanż udany w Dolinie Aosty i raczej rozczarowujący wynik w Tour de l'Avenir, który dalej jest miejscem w dychu. Potencjał wielki, przyszłość kolarstwa, a już w tym roku ma debiutować we Vuelcie!
Nadzieje: że osiągnie to, czego Pinot nie dał rady.
Predykcja punktowa: +0, bo pewnie nawet nie doskoczy do swojej ceny w tym roku, ale nikt się nie obrazi.

509 TURGIS Anthony [TotalEnergies, 28 lat]
Opis: Nie odpalił w 2022, bo trapiły go kontuzje, upadki i co tam jeszcze w kluczowej kampanii klasyków... niemniej 2 miejsce w Milano-San Remo to jest ogromny sukces, a Sagan zdecydowanie nie odebrał mu powietrza i przestrzeni w ekipie.
Nadzieje: że w końcu wygra!
Predykcja punktowa: +0, bo chcę co najwyżej spłacenia.

708 PIDCOCK Thomas [INEOS Grenadiers, 23 lata]
Opis: Ma się skupić na szosie w tym roku, w CX trochę odstaje o vanów, ale na obozie przygotowawczym zrobił jakiegoś kosmicznego KOMa na podjeździe. Także ciągle wierzę w to, że ktoś go tam namawia na zostanie topowym góralem i wspaniałym Grand Tourowcem, a nie jakimś brukarzem poniżej 60 kg... W planach Tour de France, może o pozycję wyżej w hierarchii zespołu niż w tym sezonie? Wcześniej liczę na fajne występy w ardeńskich klasolach
Nadzieje: że wystrzeli na topowego kolarza na GT!
Predykcja punktowa: +100, bo powinien zacząć meldować się w czołówkach wszędzie, gdzie wystartuje.

1089 GAUDU David [Groupama - FDJ, 26 lat]
Opis: Mając słabość do Pinota, nie trudno zostać fanem Gaudu. Ich charakterystyka jest bardzo podobna, David trochę później zaskoczył, ale równie godnie się prezentuje będąc doskonałym klasykowcem, a zarazem walcząc o podium Touru. Oby się nie zapamiętał w tej pogoni, jak sami wiecie kto...
Nadzieje: że wskoczy na podium monumentu, albo i dwóch, bo tak Liege, jak i Lombardia spokojnie są w jego zasięgu.
Predykcja punktowa: +10, bo niech się chociaż spłaci i nie przejmuje się oczekiwaniami.

1150 MERLIER Tim [Soudal - Quick Step, 30 lat]
Opis: Zdecydowanie brakuje w powyższej pace kogoś szybkiego... więc poszalałem i przepłaciłem jednego z najszybszych kolarzy w stawce. Idzie do najszybszej drużyny, co może pójść nie tak? Ano właśnie, przecież nie będzie tak nr 1... również w jego przypadku słyszałem coś o Vuelcie, jako szczycie możliwości na ten sezon, ale może w małych klasyczkach nabije trochę tych punktów?
Nadzieje: że nie spuści z finiszowego tonu.
Predykcja punktowa: +50, bo, klasycznie już, niech się spłaci chociaż.

Drużyna raczej młoda, perspektywiczna, średnia wieku to 24,37 lat (o 3 za dużo, ehhhh #pdk), do oglądania raczej w największych wyścigach, bo 20 jeździ w WT, 5 w Pro i dwóch (tymczasowo) w CT.
Marzy mi się zdobycie 8700 punktów z tej paczki, w tym roku nie dało by mi to podium, ale może na nie przyjdzie czas kiedy indziej?

#fantasycycling
  • 1