Wpis z mikrobloga

Halo #szczecin
Będę u was w weekend i po zdjęciach na googlu widzę, że całkiem ładnie sobie tam żyjecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest jakieś szczególne miejsce, które warto zobaczyć? Pogoda nieciekawa, ale wezmę parasolkę i może mnie nie wywieje do morza xD Może znacie jakiś blog, chętnie coś dziś poczytam o mieście i jego tajemnicach
No i gdzie można dobrze zjeść np. "po szczecińsku"? Proszę o jakieś rady, to mój pierwszy raz u was()
  • 25
@krucjan: @WyuArtykyu: Oprowadzałem już wcześniej dwukrotnie pana @trzyakordy no i był zaskoczony moją znajomością historii zarówno miejsc reprezentacyjnych w centrum jak i prawobrzeża xD

Ale niestety cały weekend pracuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zależy co chcesz zobaczyć bo jeżeli miejsca typowo "turystyczne" to klasycznie - Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, pomnik Mickiewicza, stare miasto, katedrę, Bramę Portową, Czerwony Ratusz, Bramę Królewską.

Do zjedzenia polecam wizytę w
@WyuArtykyu W taką pogodę to nic ładnego niestety nie zobaczysz. Taki klasyk to Złoty Szlak biegnący od Zamku Książąt Pomorskich do Parku Kasprowicza przez kilka placy. Dodatkowo Bulwary na których są dźwigozaury (warto wieczorem), filharmonia wraz z Centrum Dialogu Przełomy gdzie jest nowoczesna wystawa o historii Szczecina. Dodatkowo Katedra i Wały Chrobrego. Warto też wybrać się na Cmentarz Centralny na którym utworzone są szlaki do zwiedzania i ewentualnie Jezioro Szmaragdowe na którym
@Kiciket: @SzycheU: dzięki koledzy! Pogoda mi nie straszna, mam foliaczek przeciwdeszczowy, więc zmoknąć nie zmokne, choć widoczków pewnie nie będzie jak z instagrama, to mnie i tak bardziej ciekawi historia miejsc, zabytków i ludzi tu mieszkających. Np macie pomnik ludzi zaginionych na morzu, co właśnie mi się wyświetliło obczajając polecony przez was cmentarz (_ )
Jak znacie jeszcze jakieś takie perełki, to podrzućcie. Dla mnie
@WyuArtykyu Muzeum Narodowe w Szczecinie — Centrum Dialogu Przełomy na placu solidarności jest spoko, można poczytać o współczesnej historii Szczecina, w weekend jest za darmo z tego co pamiętam.
@WyuArtykyu: proponuję taki spacer mapa

I kolejno:
Dobrego piwo w Stary Browar
Brama portowa
Plac Grunwaldzki
Urząd miasta
Kawa w Cafe rower (nie bike Cafe)
Pomnik Czynu
Amfiteatr
Ogród różany
Spacer dookoła syrenich stawów
wracając Muzeum Techniki
Cafe 22 z piękną panoramą na całe miasto
Potem park Żeromskiego
Pomnik Mickiewicza
Wały Chrobrego
Filharmonia
Centrum Dialogu
Zamek
"Stare" miasto
Browar Wyszak (trochę droższa knajpa ale bardzo dobre piwo i jedzenie jako finał
@WyuArtykyu: Jak ci się uda z pogodą to polecam zapoznać się z rowerem miejskim nie jest tak straszny jak go niektórzy malują, a w sporej części tej trasy spokojnie można lecieć rowerkiem po trasie rowerowej i jeszcze bardziej skoncentrować wycieczkę. Wtedy głębokie to już obowiązkowo i masz turystyczny Szczecin w pigułce.
@Kiciket: fajne, dodałbym jeszcze bunkry jak ktoś lubi, a co do Katedry to koniecznie wjazd na górę wieży, bardzo fajny taras widokowy. Z okolic to fort Gerharda, ale na ładną pogodę. Na pewno warto się przejść nad zalewem + zobaczyć na chwilę chociaż architekturę filharmonii z zewnątrz i w środku + są jakieś wystawy zawsze również na zewnątrz i w środku. Z jedzenia niestety nie bardzo mogę coś aktualnie polecić.