Wpis z mikrobloga

89/1000 #1000filmow - PRZEGLĄD
#kino #film #filmnawieczor

Boyhood

To jedyny taki film (no chyba, że o czym nie wiem) a jego wyjątkowość polega na sposobie kręcenia przez... 12 lat! Sama historia to praktycznie obyczajówka, bo opowiada o życiu chłopaka od wczesnego dzieciństwa do pójścia na studia. Zatem jeśli szukacie ciekawego filmu realizatorsko to polecam, bo aktor rosnący przez lata do kręcenia kolejnych scen to niecodzienny zabieg. Towarzyszący mu w dorastaniu rodzice (Ethan Hawke i Patricia Arquette) też się zmieniają ale nie tak jak dorastający chłopak i jego siostra... Mega projekt realizacyjnie choć sam film mocno średni, powiedziałbym, że nawet młodzieżowy.

Reżyseria: Richard Linklater (Szkoła Rocka, Przed zachodem słońca)
Dramat
IMDb: 7.9/10
https://www.imdb.com/title/tt1065073/
https://upflix.pl/film/zobacz/boyhood-2014
WLADCA_MALP - 89/1000 #1000filmow - PRZEGLĄD
#kino #film #filmnawieczor

Boyhood
...

źródło: comment_1672988311tpx4YTfVeCzCl8Ns1UHDG9.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: okropnie nudny, sztampowy film, którego jedyną kartą przetargową jest to, że hurr durr kręcili 10 lat!!!11!! (czy ileś tam). Te oceny w internetach i nagrody to jakiś scam (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: bardzo dobry film. Piękny proces dojrzewania. Wciągający scenariusz.
Zauważyłem, że robisz dziwne klasyfikowanie filmów
Komedia romantyczna - film babski
Film o dojrzewaniu - film młodzieżowy
Film o smutnym androidzie - twarde męskie kino
  • Odpowiedz
Zauważyłem, że robisz dziwne klasyfikowanie filmów


@Oknonapodworze: Dlatego nie daję własnej oceny filmom. Powtórzę się ale uważam, że odbiór muzyki czy filmu wygląda trochę jak branie narkotyków - musi być odpowiednie nastawienie, odpowiednie miejsce a nawet odpowiedni ludzie, jeśli coś nie zadziała to masz badtripa albo nie polubisz filmu/piosenki. Inny czas, ludzie, otoczenie oraz nastawienie i okazuje się, że nagle trafia w gusta.
Są nawet filmy, których się nie zrozumie dopóki
  • Odpowiedz