Wpis z mikrobloga

Prawidłowo. Jeśli nie potrafisz zatrzymać się pół metra przed przeszkodą to jak ty chcesz zaparkować w mieście? To są podstawy. Tak samo ruszanie z ręcznego. Jeszcze się #!$%@? do 2 losowych zadań przed jazda jak sprawdzanie płynów czy świateł xD


@Dlugi_1111: Mam w samochodzi czujniki i kamerkę a z ręcznego nie ruszam bo stać mnie na automat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Egzamin na mieście mi zrobiono 15-minutowy, bo w takich warunkach maglowanie kursanta to proszenie się o kolizję.


@Antorus: Nie wiem, kiedy weszły przepisy o minimalnym czasie egzaminu i dziś te 15 min. by nie przeszło chyba. Mój trwał jakieś 2,5 min powyżej minimalną... minimalna to 40 min. Czytałam, że ludzie potracili uprawnienia z tego powodu, ze egzamin był za krótki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
pierwszy wynik z
  • Odpowiedz
@nic_to: edit. w cytowanym artykule minimalny czas to był 25 min, teraz 40 min. Była z tym większa "afera" gdzieś w necie, ale nie mogę znaleźć teraz.
  • Odpowiedz
@DarkZizi: w łuku nie chodzi o parkowanie a o ocenę odległości. Ja jechałem patrzeć się co chwila na boczne lusterko i do tyłu również. Prawda jest taka, że jak źle najedziesz łuk to tym bardziej nie poprawisz tego bez wjechania do przodu. Załóżmy, że wjechałem w wąską uliczkę i chcesz cofnąć na główną drogę, gdzie po bokach są rowy i tym są luki na egzaminie
  • Odpowiedz
@nic_to może wpisali w papiery 25, nie mam tego egzaminu już xD wiem że chwilę czekałem żeby nagrzać auto bo było całkiem zimne i nawet kamerki nie chciały współpracować w tej dość niskiej temperaturze.

Artykuł jest z 2019, wątpię by sprawdzali egzaminy 10 lat wstecz.
  • Odpowiedz
@nic_to: w 2015 roku, wtedy zakres to był 25-40 minut. Egzaminator wie co robi i jak widzi, że ogarniasz i zaliczyłeś wszystkie punkty to nie przedłuża. Zwłaszcza, że ja byłem jednym z ostatnich wtedy na liście.
  • Odpowiedz
@Antorus: @nic_to: znalazłem na necie takie coś

czas trwania egzaminu. Minimalny czas trwania egzaminu w ruchu drogowym wynosi 40 min. Egzaminator może zakończyć egzamin po upływie 25 minut, jeżeli zostały wykonane wszystkie wymagane zadania egzaminacyjne, a wynik egzaminu jest pozytywny.
  • Odpowiedz
w 2015 roku, wtedy zakres to był 25-40 minut. Egzaminator wie co robi i jak widzi, że ogarniasz i zaliczyłeś wszystkie punkty to nie przedłuża. Zwłaszcza, że ja byłem jednym z ostatnich wtedy na liście.


@brednyk: ja zdawałam później miałam te 40 min minimalne, ale egzaminator się spieszył (byłam ostatnia i o tym mnie poinformował) tego czasu nie czułam, tylko skupiałam się na zadaniu... pamiętam jednak, jak jakiś niecały miesiąc później
  • Odpowiedz
znalazłem na necie takie coś

czas trwania egzaminu. Minimalny czas trwania egzaminu w ruchu drogowym wynosi 40 min. Egzaminator może zakończyć egzamin po upływie 25 minut, jeżeli zostały wykonane wszystkie wymagane zadania egzaminacyjne, a wynik egzaminu jest pozytywny.


@brednyk: a ok, wtedy w tamtym artykule nie było o tym mowy, no i mogły się przepisy też zmienić, bo od kiedy mam uprawnienia, to już kilka nowelizacji weszło.
  • Odpowiedz
@Dlugi_1111: Chodzi o to że obycie z autem na tym etapie masz żadne, a spora część instruktorów jest upośledzonych i uczy czarów na pamięć zamiast jechać. Później zapamiętuje się obroty kierownicą i pokrywające się elementy xd
  • Odpowiedz
@PanHaroldHe: Miałam bardzo podobnie. Pierwszy raz jak robiłam kurs miałam straszny stres. Wszystko to potęgowane było moimi słabymi umiejętnościami i jedno napędzało coraz bardziej drugie. Do tego otoczenie - rodzina i znajomi i ciągłe przytyki "ale jak to można nie umieć?" I nie wytrzymałam. Nie podeszłam ani razu do egzaminu, a wszystkim powiedziałam żeby się #!$%@? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Po 5 latach do tego wróciłam na
  • Odpowiedz