Wpis z mikrobloga

Ktoś z moich bliskich ma aspargera i ostatnio zacząłem się interesować tym tematem i coraz bardziej stwierdzam, że sam też to mam i bardzo dużo rzeczy się zgadza, zwłaszcza gdy wezmę moje upośledzenie społeczne, które dokuczało mi od najmłodszych lat.

Ale to tam #!$%@? xD odkryłem w końcu dlaczego mam problemy ze słuchem i żaden laryngolog mi nie może pomóc.

Nadwrażliwość na dźwięki!

Dobrze słyszę, testy wychodzą zawsze dobrze. Latam od jednego laryngologa do drugiego. Dziewczyna #!$%@? się że nie słyszę, a ja każdemu opisuje to samo.
Dobrze słyszę, ale jak pojawi się inny dźwięk to nie mogę wyodrębnić dźwięku. Jak ktoś coś do mnie mówi i nagle na przykład coś spadnie na podłogę, albo ktoś zamknie szafkę to nie słyszę co i kto do mnie mówi.

W pracy noszę stopery, bo męczy mnie ta ciągła papka jaka się mieli w moich uszach.

Chodziło się do tylu laryngologów, słuch mam dobry, a jestem głuchy. Na dyskotekę nie pójdę bo za dużo dźwięków. Dźwięk w telewizji i grach zawsze musi być dopasowany, a jak mogę to siedzę w całkowitej ciszy.

Kolejna rzecz wyjaśniona i muszę o tym psychiatrze wspomnieć, bo nigdy nie myślałem żeby o tym mu mówić xd

PS. miałem rezonanse, tomografy etc i nic nie wykazały

#asperger #depresja #nadwrazliwoscnadzwieki
  • 9
@Megawonsz_dziewienc mi bez różnicy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) nawet jeśli bym to miał to aktualnie sobie radzę. Chociaż nie powiem że jak terapeuta mi to powiedział rok temu że to mogę mieć to jakoś lepiej się poczułem, bo skoro mogę mieć autyzm to mogę czuć satysfakcję z mojego życia i z tego że
@Garztam też to mam. Ale ja przez to zasypiać nie mogę. Muszę mieć otwarte drzwi do łazienki i szumiący wentylator albo całkowita ciszę i zasypiam dopiero jak j7z nikt nigdzie nie łazi i nic nie mówi.
Testy wyśmienicie wychodza. Złapałem się na tym, że odstraszacze na kuny słyszę jako pisk w głowie a nikt naokoło tego nie słyszał.
@Garztam: a zauważasz u siebie objawy mizofonii, tj. przeszkadza Ci, jak ktoś szybko kartkuje książkę, mieli jedzenie, a nawet dźwięk krojonego ogórka lub chrupanego jabłka?

Mam znajomą, co ma nadwrażliwość - doprowadziła ją do depresji i fobii, teraz trafiła na jakiegoś dobrego terapeutę i właściwie uratowały ją słuchawki wygłuszające; bez nich nie jest w stanie pracować czy nawet spacerować wśród dźwięków ulicznych.
@Garztam często osoby z Aspergerem mają problem z przetwarzaniem słuchowym, obecnie dzieciom coraz częściej to sprawdza. O tak nadwrażliwość na dźwięki i te objawy które opisujesz nader często występują przy spektrum. Mało tego gdy poczytasz posłuchasz o APD to okazuje się, że dzieciaki mają błędnie stawiane diagnozy że są w spektrum a w rzeczywistości mają APD. Polecam posłuchać wywiadów czy poczytać jak dzieli się wiedzą pani Karolina Zienkiewicz. Dobra wiadomość dla Ciebie-
@ismenka są takie dźwięki, ale nie jest to aż tak uciążliwe jak było dla mnie kiedyś.
Najbardziej uciążliwe jest to że muszę użyć bardzo dużo siły, żeby zrozumieć co kto do mnie mówi gdy wokół są inne dźwięki i często się dopytuje wtedy co ktoś mówił.

Wszystkim mówię, że mam problemy ze słuchem i nikt się na mnie nie #!$%@?, ale w czasach szkolnych to każdy uważał że go olewam, albo denerwuje
Asperger ma tak szerokie spektrum, ze praktycznie każdego można podciągnąć pod to


@Megawonsz_dziewienc: Wychodzi 2% w pełni autystycznych i kolejne 2% częściowo w ASD.
Piszesz brednie, bo nie masz świadomości, że musisz spełnić wszystkie, lub większość z dziesiątek cech autystycznych aby się kwalifikować.
Podobnie jest z wieloma innymi zaburzeniami psychicznymi, przypisując część cech możesz każdego zapisać do dowolnego kodu psychicznego.