Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema Mirki
Jak wyglada Wasza praca na codzień w IT? Czym sie zajmujecie? Co robicie na tym stanowisku? Czy jedziecie gdzieś czy w domu pracujecie? Próbuje sobie to wyobrazić, wybija godzina 8:00 i co... odpalacie komputer i kodujecie cos kurna? Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda to tak mniej więcej, sam mam ochote spróbować. Pomóżcie ,bo praca zagranicą to #!$%@?
#programowanie #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b6ecaa3aff44a0fb1abc6d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: praca od 8:30 albo 9:30. Zdalna. Tak, budzę się, jem śniadanie, siadam przed biurkiem. 1-2h siedzenia, trochę pisania kodu, trochę czytania maili, trochę myślenia. Potem call z bazą. Następnie obiad. Potem powrót przed.biurko do końca dnia, ew. Kolejny call i odpisywanie na maile. I znów programowanie. Stanowisko developera
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: O 9:00 daily na video albo na komunikatorze, kilka zdań co robiłem wczoraj, co będę robił dziś, potem siadam do kodu, bo mam dużo tasków. Chwilę siedze tylko w IDE i jest spokój, robota idzie, ale zaraz robi się coraz więcej powiadomień na slacku i monday, muszę coraz więcej pisać z QA, artystami, producentami, przełączanie kontekstu między debugowaniem a gadaniem zajmuje czas aż w końcu robi się koniec dnia, roboty
  • Odpowiedz
Jak wyglada Wasza praca na codzień w IT? Czym sie zajmujecie? Co robicie na tym stanowisku? Czy jedziecie gdzieś czy w domu pracujecie? Próbuje sobie to wyobrazić, wybija godzina 8:00 i co... odpalacie komputer i kodujecie cos kurna? Chciałbym dowiedzieć się jak wygląda to tak mniej więcej, sam mam ochote spróbować. Pomóżcie ,bo praca zagranicą to #!$%@?


@AnonimoweMirkoWyznania: o 8 to się przewracam na drugi bok, daily jest dopiero o 10:30
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zaczynam kiedy chce, patrzę na slacka i na tablicę z zadaniami i odpisuję na wiadomości lub zaczynam jakieś zadanie. I tak działam z tym co dostałem do zrobienia z przerwami i jakimś obiadem. Jak mamy tego dnia spotkanie (jak są to o 15) to na spotkaniu mówię co dziś robiłem. Często jedno lub dwa zdania, bo spotkanie trwa 15 min i oprócz mnie jest jeszcze 10 osób.

Zazwyczaj całe zadanie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mateusz-zahorski: Ostatnie miesiące sam ciągnąłem temat zmian w aplikacji. Teraz przechodzę do małego teamu i będziemy dalej pracować z inną aplikacja dla klienta. Dostaje taski, ale nie pracuje w scrumie. Zarobki raczej mizerne bo i staż krótki. 7k
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jako student pracowalem w roznych miejsach, głównie fizycznie. Pamietam, ze jak zaczynałem prace w it, to na pocztek dostalem kasę duzo większą niz bylem w stanie wyciągnąć pracując w fabryce po 12 godzin. To byl dla mnie szok. W opór szanuje tych co #!$%@? życie na 3zmiamowce za marny grosz. Naprawdę to zawsze byli dobrzy ludzie, często tak ciężko pracują, że nie mają czasu zmienić czegoś w swoim życiu. Zostaje
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Rano przeczytanie maili, potem daily.
Nastepnie pociagniecie tematu do jakis projektow, sprawdzenie co jak zrobic cos technicznie, ale wiekszosc czasu przepalam na to, jak to zrobic w korpo. Musi byc proces, musi byc udokumentowane. Zazwyczaj dziennie 1-2h spotkan odnosnie projektow, ktore mogloby byc mailem na 5 zdan. #!$%@? mnie to niesamowicie, ale teraz zmienilem myslenie. Jak mi placa za wolniejsza robote, to nech placa. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Czasami wpada jakas awaria i trzeba wszystko rzucic. Wbijasz na meeting z 2-60 osobami, zaleznie od skali awarii i jak dlugo trwa. I razem rozkmina co nie dziala i dalczego. Oczywiscie jak jest 60 osob, to technicznych moze jest 7 osob. A reszta to obserwatorzy ktorzy glownie zadaja pytania, kiedy to bedzie usuniete, albo czy wiemy co sie popsulo. Nosz kurde, jakbysmy wiedizli, to by nie bylo spotkania :D


@Rudz1elec: zawsze
  • Odpowiedz