Wpis z mikrobloga

@Nova24: Samsungi ogólnie nie mają super ładowania rzędu takiego jak np. smartfony z Chin. Możliwe, że masz super ładowanie 15W w telefonie.

Apple chyba też nie daje super ładowania.
  • Odpowiedz
@kerri: @Nova24: https://www.reddit.com/r/UsbCHardware/comments/q33lo2/comment/hfs4n0v/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3

Takie coś znalazłem w sieci.

Podsumowując wypowiedź z linka, to QuickCharge działa do 18W (?) i może działać z kablami, które używały USB-A, a Power Delivery (PD) działa z większymi mocami, ale musi być zarówno ładowarka z PD (na USB-C) jak i telefon z USB-C, czyli bez adaptera, na kablu USB-C <-> USB-C.
  • Odpowiedz
@patrolez: no tak, mam kabel USB-C z dwóch stron

Ogólnie dziwnie to wyglada, na pasku powiadomienien pojawia się superszybkie ładowanie a potem zmienie się w ładowanie. Jak wyłaczę opcje szybkiego ładowanie w systemie to chce ładować przez tyle samo minut
  • Odpowiedz
@Nova24: może przewidywany czas ładowania nie jest dobrze szacowany i należałoby to policzyć ręcznie i eksperymentalnie.

U mnie coś było, że połową wykałaczki (żeby była chudsza) czyściłem port USB-C w telefonie, aby faktycznie mi się w ogóle pojawiło szybkie ładowanie, bo miałem tyle paprochów w środku, że coś nie stykało.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nova24: Różnica powinna być widoczna dosyć szybko, na niższych poziomach naładowania to jest różnica rzędu 1%/min vs 2%/min, do pełna to jakieś 100 minut vs 80 minut.
Najlepiej sprawdź jeszcze na innym kablu.

I nie wiem skąd ten komentarz wyżej o zamykaniu się na nieoryginalne akcesoria, nic takiego nie ma.
  • Odpowiedz
@cukru: Nie mam innego takiego kabla. Ten kupiłem specjalnie do tej ładowarki.

Ogólnie z tym czasem, który wyświetla się na telefonie to dziwna historia. Jak podłacze 15W, 25W czy stary powerbank, to te czasy są identyczne, a to wręcz niemożliwe, żeby na tym moim starym powerbanku oraz 25W były takie same czasy.

Co powinno być napisane na pasku powiadomienien podczas ładowania?
Jak podłacze powerbank to mam Ładowanie. Jak podłacze 15W to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nova24: Na pasku powiadomień zawsze się zmieni po chwili na "ładowanie". W ustawieniach - pielęgnacja baterii - bateria będzie pokazywać w zależności od mocy ładowania: ładowarka podłączona, podłączono szybką ładowarkę, podłączono superszybką ładowarkę.
  • Odpowiedz
Na pasku powiadomień zawsze się zmieni po chwili na "ładowanie". W ustawieniach - pielęgnacja baterii - bateria będzie pokazywać w zależności od mocy ładowania: ładowarka podłączona, podłączono szybką ładowarkę, podłączono superszybką ładowarkę.


@cukru: Masz rację. Tak to u mnie wygląda.

Ładowanie 0-100% przy wyłączonym tel zajęło przy 25W 68 minut. Zobaczę na dniach jak 15W i powerbank.
  • Odpowiedz