Wpis z mikrobloga

wczoraj miałem taką dziwną akcję. dostałem powiadomienie z banku, że na wniosek komornika zajęli mi na koncie prawie 500 zł. miałem na koncie bankowym info jaki to komornik i sygnaturę egzekucji. dzwonię więc do niego i pytam o co chodzi, bo nie mam bladego o jaką sprawę może chodzić. pan komornik mówi, że to grzywna za zakłócanie ciszy nocnej czy jakąś awanturę, dokładnie już nie pamiętam. ja w niczym takim nie brałem udziału więc mówię, że to jakaś pomyłka i to na pewno nie ja. komornik poprosił o pesel, więc podałem pierwsze 6 cyfr i wyszło, że się wszystko zgadza bo na takie dane dostali pismo z sądu. mówię mu, że to na pewno nie ja, ale że jest facet w gminie, w której mieszkam co się tak samo nazywa i może o niego chodzić. zostawiłem swój nr tel i komornik powiedział, że sprawdzi o co chodzi. trochę się wystraszyłem bo od razu pomyślałem o jakimś podszywaniu się pode mnie i posługiwanie się moimi danymi. koniec końców okazało się, że komornik się #!$%@?ą. dostali pismo z sądu, imię i nazwisko oraz gmina (nawet nie miejscowość) się zgadza, ale mieli w piśmie inny niż mój pesel. nie potrafił wyjaśnić dlaczego egzekucja została wykonana na mój nr skoro inny mieli w piśmie z sądu bo oczywiście osoba, która się tym zajmowała jest na zwolnieniu lekarskim. kasę zaraz mi odblokowano, ale niesmak pozostał. bo tu chodziło tylko o 500 zł, ale innym razem mogło chodzić o dużo większą kasę i mogło się tak szybko nie wyjaśnić, albo mogło też pójść jeszcze dalej i mogłem może dostać areszt bo za niezapłaconą grzywnę chyba coś takiego grozi? dziwna akcja.
#sad #prawo #komornik #takasytuacja
  • 12
@karol-domanski33: Żebyś się tak nie cieszył, w tej chwili masz zablokowane wszystkie kredyty bankowe i karty kredytowe (jakbyś chciał wnioskować) na 4-6 miesięcy. Mi kiedyś baba z US zablokowała konto bankowe bo system nie zaksięgował czy nie zarejestrował wpłaty podatku ze spółki. Po telefonie do US blokada od ręki zdjęta. Miesiąc później chciałem wziąć kredyt i odmowa. W banku się dowiedziałem że na 4-6 miesięcy wszystkie banki dadzą mi i tak
@karol-domanski33: W biku tego nie będzie, bo nie masz niespłaconego kredytu. Pogadaj ze swoim bankiem nawet na czacie czy to widzą w systemie (tutaj będą mogli chcieć Cię wygonić na infolinię bo mogą nie mieć dostępów) i złóż skargę na komornika. Jeżeli jakimś cudem jesteś w biku to komornik dostanie 30k kary (tyle za błędny wpis do biku grozi)
@karol-domanski33: Pewnie znalazł Cię w bazie PESEL po nazwisku. Takie rzeczy nie powinny się wydarzyć. Coś mocno skopał ten komornik, bo na klauzuli na tytule wykonawczym powinien być pesel dłużnika. Jeżeli go nie było powinien był zwrócić wniosek, a nie samemu szukać kto może być dłuznikiem.
@Jade: @soul: @karol-domanski33: Komornik nie ma obowiązku sprawdzać numeru PESEL - prowadzi egzekucję z takiego, jaki wskazał mu sąd w klauzuli wykonalności na tytule wykonawczym. Zajęcie rachunków bankowych za pośrednictwem systemu OGNIVO następuje na elektroniczny wniosek komornika, w którym to wskazany jest właśnie numer PESEL. Przecież komornik tego numeru sobie nie wymyślił, szansa, że pracownik rejestrując sprawę wpisał błędny, przekręcając jedną cyfrę i trafiając akurat na Ciebie jest totalnie
@Smartek: Zero zawiadomień listownych, żadnych pism, nic. Podejrzewam, że wszystkie pisma szły na adres właściwej osoby. Z osobą, na którą był wniosek z sądu łączy mnie to samo imię i nazwisko oraz to, że jesteśmy zameldowani w tej samej gminie. Ale jednak w innych miejscowościach. Dla mnie sprawa jest mega dziwna, bo we wniosku z sądu był właściwy pesel. Czyli nie mój. Ktoś kto się zajmował tą sprawą musiał wystąpić gdzieś
@karol-domanski33: W takim razie jedyną opcją jaką widzę to w momencie nadawania klauzuli wykonalności ktoś posłużył się w Sądzie narzędziem typu PESELSAD i na podstawie samego imienia i nazwiska i gminy (tożsamej z Tobą i prawdziwym dłużnikiem) bez większej weryfikacji wpisał Twój PESEL do jego wyroku :-). Komornik go przepisał, bo taki miał wskazany i dalej już potoczyło się po samym - błędnym - PESEL-u (niestety Twoim)...