Wpis z mikrobloga

@JC97: W tym momencie nie. Dla transparetności, w tym momencie jestem $1,479 na minus na opcjach.

W mojej głowie, to dwie odrębne "akcje". Akcje - long term, opcje/LEAPSy (z definicji) - bardziej short term.

Ale jak tak teraz zapytałeś, to faktycznie może to dawać zły obraz sytuacji, więc może powinienem to zliczać też razem.

BTW, Na ten moment nie mam opcji. Sprzedałem ją 30 grudnia, licząc się z tym, że wyniki
@anonimowy_programista nie chodzi o sam wpis ale kurs kolizyjny jaki obrał elon od czasu gdy zdecydował kupić tt.

Pogrąży go to jako szaleńca, skończy jak w poprzednich firmach, albo odbije się od dna i za pomocą machiny twitterowej zbuduje swoją potęgę jeszcze bardziej. Na ten moment bardziej prawdopodobna wydaje mi się pierwsza opcja.
Pogrąży go to jako szaleńca, skończy jak w poprzednich firmach, albo odbije się od dna i za pomocą machiny twitterowej zbuduje swoją potęgę jeszcze bardziej. Na ten moment bardziej prawdopodobna wydaje mi się pierwsza opcja.


@Popularny_mis:

Pogrąży go to jako szaleńca,


to chyba co ludzi najbardziej rusza, to jego angażowanie się w politykę. To jest trudny temat. Robi mu bardzo wiele wrogów.

Elon jest jednym z najbardziej zaawansowanych użytkowników Twittera. Jeszcze
Oraz czysto spekulacyjnie, ile będzie warta jedna akcja za pół roku czy też rok?


@babicz99: gdybym ja wiedział takie rzeczy, to bym miał te 229 279 PLN w opcjach a nie w akcjach ;)

To zależy od bardzo wielu rzeczy. (na podstawie danych z dupy) W scenariuszu negatywnym, w 2 połowie 2023 bałbym się nawrotu inflacji w USA i jeszcze większego podniesienia stóp przez to. To cały rynek może ze sobą
@anonimowy_programista:

Czyli siedzisz w papierze czwarty rok tracisz czas na robienie analiz i statystyk i masz zamrozone wiecej gotowki niz ja na swoich aktualnych pozycjach otwieranych od 15-gru-22
80k pln depozytu:
w cfd na zloto 80 uncji
15 kontraktow na w20 (nie wspominam ze wczesniej elki brane i zrealizowane pokazne zyski i zaraz odnowione na nowej serii w zeszlym roku w grudniu tylko to co aktualnie mam podaje i wynik)
I
@anonimowy_programista: może jest jeszcze za wcześnie i przed 2 kawą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak liczysz zysk +48,40%, 74 831 PLN ?

Liczba akcji 457,3297
Średnia cena zakupu $80,66
Aktualna cena $103,46
Kurs USDPLN 4,4722

Koszt zakupu akcji 164 971,47 zł
Wartość akcji aktualna 211 603,62 zł

Zysk 46 632,15 zł

Czy coś źle liczę?