Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Całe życie odkładasz dziesiątki jak nie setki tysięcy złotych na swoją fikcyjna emeryturę a później umierasz w wieku 66 lat i wszystko przepada. Możecie mi wytłumaczyć dlaczego bogatsi emeryci (tacy co mają 5k+) nie jada za granicę do tańszych krajow i w wypadku ich śmierci rodzina "zapomina zgłosić śmierci" i dalej pobiera emeryturę? Przecież ta gotówką należy do rodziny więc dlaczego ma to przepaść na rzecz państwa?

Zrobić odwrotność tego https://www.vanityfair.com/news/2019/11/the-strange-tale-of-quadriga-gerald-cotten

Ja cos czuje za zaproponuje rodzicom domek w Wietnamie lub na Bali... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#emerytura
#przemyslenia
#pytanie
#zus
#pieniadze
#pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b5e5363aff44a0fb1a939b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma prawo do kontroli życia świadczeniobiorcy. W myśl artykułu 128 ust. 1 cytowanej ustawy emeryt lub rencista, na żądanie organu rentowego, jest zobowiązany do potwierdzania własnoręcznym podpisem istnienia dalszego prawa do pobierania świadczeń określonych ustawą.

Własnoręczność podpisu złożonego na formularzu przez:
- zamieszkałego za granicą emeryta, rencistę lub
- upoważnioną osobę sprawującą faktyczną opiekę nad emerytem lub rencistą,
musi zostać potwierdzona przez właściwy urząd lub osobę do
OP: @Hitsu: :( musisz niszczyć zabawę? Ale i tak zastanawiam się czy to się zdarza żeby wzywali dziadka do konsulatu

"czekają mnie zarzuty" jprd jak ja nie cierpię tego kraju. Odbierasz coś co jest twojej rodziny a obsrajtek widłowy w 7 lat dorabia się posesji za 40 milionów.

Do wygadanejloszki, a co to za problem przelewać te pieniądze na konto np banku wietnamskiego by później wypłacać to na ulicy w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ZUS ma taki burdel, że nawet jak im zgłosiliśmy (wraz z aktem zgonu) śmierć babci mieszkającej w Hiszpanii to jeszcze pół roku przesyłali jej emeryturę. Oczywiście wszystko zwrócone, bo bez sensu sobie czymś takim robić kłopoty.

Poza tym te pieniądze nie istnieją, więc nie ma co przepadać. One przepadają już w momencie pobrania "składki" od młodszych pracujących.

Co innego jak ktoś był w OFE. Wtedy można dziedziczyć do 3 lat
Przecież ta gotówką należy do rodziny więc dlaczego ma to przepaść na rzecz państwa


@AnonimoweMirkoWyznania: Też miałem kiedyś takie naiwne podejście. Później sobie uświadomiłem, że to gówno prawda. Państwo pod przymusem zabiera Ci pieniądze które idą na obecnych emerytów z mglistą obietnicą, że coś dostaniesz w przyszłości. I gówno Ci się należy, bo tak. Tak samo podatki. Kiedyś ludzie musieli odwalać pańszczyznę, więc i tak nie mamy źle. Podobnie ze służbą
Możecie mi wytłumaczyć dlaczego bogatsi emeryci (tacy co mają 5k+) nie jada za granicę do tańszych krajow


@AnonimoweMirkoWyznania: bo te tańsze kraje są zbyt egzotyczne, zbyt daleko i podróż jest zbyt droga. Brytoli w samej Hiszpanii jest milion i są całe społeczności emerytów, którzy po hiszpańsku jest dobrze jak potrafią się przywitać. Z 5k PLN to ty niewiele zdziałąsz, różnica miedzy Polską a Wietnamem jest ogromna, nie jak między UK i
Możecie mi wytłumaczyć dlaczego bogatsi emeryci (tacy co mają 5k+) nie jada za granicę do tańszych krajow i w wypadku ich śmierci rodzina "zapomina zgłosić śmierci" i dalej pobiera emeryturę?


@AnonimoweMirkoWyznania: Kto powiedział, że tak się nie dzieje? Znam przypadek z Brazylii. Dziadzio wyjechał za namową wnuków i pod ich opieką. Kopnął w kalendarz parę miesięcy później, ale tego nie zgłosili. Emeryturka leci do dzisiaj, a minęło już 7 lat. W