Wpis z mikrobloga

Mirki podróżniki mam pytanie co do płatności za granicą. Wybieram się do estonii na moto ma wiosnę/początek lata.
Mam konto w mBank i visa paywave.
Włącza na usługa wielowalutowa.
Jak wygląda pełen koszt transakcji? Tak jak w reklamie 3.6%transakcji + kurs euro w jakim mbank przewalutuje złotówki?
Zakładając 100zl płatności za coś w sklepie to mnie będzie kosztować 103.60zl przeliczone na średnio korzystnym kursie ich?
Nie mam zamiaru fortuny wydawać. Noclegi darmowe rmk itp. Aby jedzenie + benzyna.
Nie wiem czy warto mi kombinować itp. Jak to serio wyjdzie 3-5%? Pytam czy nie ma jakichś ukrytych opłat o których nie wiem itp?
#mbank @mBank #podroze #estonia #motocykle #kantor
  • 13
@Anakee
@GrubyGrubiutki
Wiem że revoult najlepiej niby. Pytam o dokładne ykhm procenty bo jak do 5% łącznie będzie to mi się nie chce na zapas przewalutowywac bo równie dobrze o tyle kurs może spaść w tydzień i stracę (albo zyskam xd).
Chyba do konta walutowego to zmieni to tylko to że moment przeliczenia na Euro będzie w momencie jego kupna?
Czy wtedy całkowicie znika marża 3.6% za transakcję?
@GrubyGrubiutki czyli oszczędzę wyłącznie na różnicy w kursie pomiędzy mbank a revoult?
Mnie interesuje czy prócz różnicy w kursie + 3.6% za transakcję są jakieś inne ukryte koszty w mbank?
Bo serio nie wiem czy wydam 200 czy 400 euro a przy wahaniu kursu wyjdzie na jeden kij przy zamianie tego co zostanie w euro na złotówki znów?
Czy revoult też pobiera % za transakcję?
Wypłaty z bankomatów mnie nie interesują żadne.
@Ulvarin: byłem w Estonii w czerwcu 2022. Mam revoluta, ale mając też konto w PKO założyłem konto walutowe. Wpłaciłem na nie euro (przeniosłem część środków z konta PLN - operacja darmowa wg kursu). Wszędzie płaciłem kartą PKO gdzie po prostu będąc w strefie euro kasę pobierało z konta walutowego bez żadnej prowizji. Ani razu nie użyłem revoluta. Kartą płacić można wszędzie, niektóre terminale wymagały wybrania konta na klawiaturze: 1. PLN, 2.
@bocznica dzięki Mirek! Takie coś zrobię w mbank bo widzę że identyczne warunki są. Na pod konto wrzucę ilestam euro i jak coś to sobie przeleje już na miejscu więcej
@bocznica wzdłuż wybrzeża + RMK i namioty. Czasem jakiś szlak z kempingu na dzień pójść potem pojechać dalej aż do stolicy i okolic. W międzyczasie jakieś małe urokliwe miasteczka itp. Wieczorami w campingach jakieś ognisko i prostackie burgery z kija i browar w małych ilościach pewnie. Plany na razie są bardzo luźne ale nie będę ukrywać że takie lubię najbardziej i trochę spontaniczności. Przecież nie umrzemy tam jak nie zaplanujemy wszystkiego :p.
@bocznica tak z pierwszej ręki bo wiesz. Drogo tam jest jak na warunki jakie opisałem? Nie zamierzamy się stołować codziennie w restauracjach. Pewnie w stolicy się poleci ale tak to bardziej "polaki robaki" i przygoda.
@Ulvarin nie wiem czy Visa czy Mastercard obsługuje płatności w USD w sumie wychodziło mi, że za 5,05 PLN mam 1 €... tak rozlicza to aliorbank.

Skoro chcesz jechać na parę dni, to może warto kupić sobie po prostu z 500€ a resztę płacić kartą