Wpis z mikrobloga

Lekarze z Poznania odtworzyli twarz ukraińskiego żołnierza. 22-letni Ilja wraca do żony, potem na front.

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,29241308,nowa-twarz-dwudziestoletniego-illia-zolnierza-z-ukrainy-zrekonstruowali.html

Pocisk zniszczył m.in. nasadę nosa, środkową oraz dolną ścianę oczodołu, przednią ścianę zatoki szczękowej, okolice kości sitowej i drogi łzowe. Przygotowania do zabiegu rekonstrukcji trwały dwa miesiące.

#ukraina #polska
oydamoydam - Lekarze z Poznania odtworzyli twarz ukraińskiego żołnierza. 22-letni Ilj...

źródło: comment_1672835988aYBQ8w7QHgVXRGGR50JU27.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
@frutson: Dania wydzielila do 200 lozek (1000 w przeliczeniu na ilosc mieszkancow w porownaniu do PL) z uwagi na zalamujacy sie system leczenia w Ukrainie. Podkresla się, ze zbombardowsno juz lub jest okupowanycb ponad 180 ukrainskich placowek medycznych i nie ma praktycznie #!$%@?, ze co to, ze jak to, ze nieubezpieczeni. Dania przyjmuje rowniez bardzo ciezkie przypadki. Na tym polega solidarnosc z ofiarami wojny, ktorej u ciebie i dwustu innycb cymbalistow
  • Odpowiedz
Jak zwykle pod takimi wpisami ta sama gadka "jak śmieli specjaliści zrobić skomplikowaną ale jednocześnie interesującą bo trudną operacje która przyniesie im rozgłos skoro ja czekam na usuniecie brodawki z giry już 3 mce CZY TO JESZCZE POLSKA"


@iuxtaposed: No i mają rację.
Lekarz w szpitalu jest nie od robienia backflipów czy tostowania obrazków na 4chanie tylko od, uwaga... pomagania ludziom.
Naturalne, że podatnikom/obywatelom danego kraju.
A jak się olewa ludzi
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: no dobrze. To nie pomagajmy Ukrainie w ogóle. Wiesz czym to się skończy? W ciągu max. 3 miesięcy do Polski i przez nią wjedzie +/- 10 mln uchodźców, tym razem każdej płci i każdego wieku. Na całej wschodniej granicy będziemy mieć cyrki jak rok temu na granicy z Białorusią, a za 10 lat kacapy zaczną przebąkiwać o przejściu do Kaliningradu/usunięciu instalacji NATO. Ale mamusia nie zrobi operacji, ponieważ przed wojną
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: ropa jest krajowa czyli zyski ze sprzedaży należą do państwa tzn do społeczeństwa saudyjskiego, a nuż widelec jakiś saudyjczyk chciał wtedy skorzystał ze specjalistycznej opieki i nie mógł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wspaniali lekarze dr.Słowik i dr.Okla są wybitni. Operowali mnie ponad rok temu i jestem naprawdę zadowolony z efektów jakie udało się uzyskać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@groznaglizda303 czyli za państwowe pieniądze zajmuje się swoim hobby zamiast robotą? Fajnie xd
PS nie mówię że nie pomagać ukraincom, ale chciałbym wiedzieć kto za to płaci. Czy są jakieś umowy, czy finansuje to ue tak jak czołgi itp. I to chciałbym usłyszeć od rzadu, a ci po raz któryś już dają w kwestii komunikacji dupy
  • Odpowiedz
dobrze, że mamy taką topową służbę zdrowia, podatnicy wszyscy od ręki i kolejek nie ma to można nieubezpieczonych gości gratis zszywać


@frutson: rozumiesz głąbie kapuściany ze dla chirurga takie zabiegi to jest sztabka złota, bo moze sobie pocwiczyc skladanie na wypadek gdyby wlasnie taki robak jak ty sobie glupi leb rozwalil i trzeba to potem bedzie zszywac? myslisz ze dlaczego protetycy z USA robia protezy ukrainskim zolnierzom? z dobroci serca? jasne,
  • Odpowiedz
no fun to ja mam w kolejce 3miesieczej do chirurga specjalisty. Pozdrawiam


@chodznapole: Też czekasz w kolejce do specjalisty od rekonstrukcji twarzy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Ale Saszkom nie naprawiają tutaj łękotek luksusowo przed Polakami. Na rutynowe zabiegi czekają jak Polacy. Tu była bardzo skomplikowana operacja i dlatego nie czekano. A ten tekst o nie robieniu backflipow tylko pomaganiu ludziom to nie wiem a propos czego bo przecież facetowi pomogli. Dla ciebie to nie człowiek?
  • Odpowiedz