Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemanko.
Pytanie do ludzi siedzących w #powerbi #analizadanych
Czy łatwo sie wkręcic do tego zawodu nie mając zadnego doswiadczenia? Pracuje jako inz budownictwa i mysle nad przekwalifikowaniem sie.
Co polecacie na poczatek? Jakie kursy? Studia podyplomowe? Myslalem zeby na poczatek wykupic pare kursow na udemy. Wszelkie rady i sugestie mile widziane :)

#powerbi #analizadanych #naukaprogramowania #it

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b429e23aff44a0fb1a5544
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Uważam że poziom techniczny jest niższy niż przy typowym programowaniu. Z drugiej strony w zależności od stanowiska może się okazać że musisz wykorzystywać kilka narzędzi/technologii. A do tego wszystkiego najważniejsze jest logiczne myślenie, rozumienie czego i jak chcesz szukać w danych. Jak na nich pracować. Było przejrzeć tag tak do roku wstecz i zobaczyłbyś już takie wątki. Na podstawie tego mógłbyś zadać bardziej konkretne pytanie. Także oceniając Twoje aktualne zdolności
@AnonimoweMirkoWyznania: powiem Ci tak, ja mam duze doswiadczenie w finansach, jakies pol roku temu rozpocząłem po pracy nauke w tym kierunku i musze przyznać że wymaga to dużego zaangażowania i czasu. I nawet jak się uda to albo z pierwszą praca bedziesz musiał iść na kompromisy albo mocno zejść z wynagrodzenia.

W moim przypadku było tak, że np. dostałem się na functional consultanta, czyli nie do końca to co chciałem, ale
@AnonimoweMirkoWyznania: No to jak przejrzałeś tag to pewnie wiesz, że na samym początku minimum to dobry SQL + wizualizacja. Kursów moim zdaniem nie ma sensu polecać bo chociażby z sqla jest tyle dobrych ciężko ocenić co jest lepsze a co gorsze. Wydaje mi się że z Twojego pytania ciężko o "ciekawą" dyskusję bo jest ono zbyt ogólne. Ogarnij SQLa, jakieś power Bi czy inny program do wizualizacji. Zrób sobie jakies pierwsze