Wpis z mikrobloga

Miałem przejść na Samsunga S22 Ultra z Iphone 13 PRO, ale baterie w tych Samsungach to XDD No jak ja widzę na polskich grupach użytkowników screeny, które pokazują max 3,5 SoT na LTE to się zastanawiam jak można tak funkcjonować? No telefon zajebisty ten S22 Ultra serio, piękny wyświetlacz, zajebisty aparat, zoom, mnóstwo użytecznych funkcji, wszystko mnie zachęcało do przejścia na niego, ale posprawdzałem soty i się załamałem.. dodam, że korzystam głównie z LTE i użytkownikom starczało to na około 3,5 godziny czasu na ekranie przy odłączeniu telefonu o 7:00 od ładowarki i konieczności ponownego ładowania ledwo po 16:00. Oczywiście są też wyniki rzędu 6 godzin na ekranie, ale to tylko używajac Wi-Fi i głównie siedząc na youtube i przeglądarce, a wbrew pozorom Youtube nie jest prądożerny, bo raz porządnie zabuforuje film i jest spokój z danymi. Wczoraj o 16:00 odłączyłem mojego Iphone 13 PRO miał 97% baterii, cały czas LTE i teraz mam 52% jest to super wynik, przecież ten S22U już by był rozładowany. I tak się zastanawiam czy jest jakaś alternatywa dla mojego Iphona? Trochę męczy i nudzi mnie ios i chciałbym wrócić do Androida ale kurde nie ma na co.
#ios #telefon #telefony #apple #iphone #smartfon #smartfony #technologia #samsung #android
  • 14
  • Odpowiedz
@RegulaminowyUzytkownik: Staram się na chłodno robić sobie wszystkie za i przeciw i powoli dochodzę do wniosku, że w sumie niczego jednak mi w tym IP aż tak bardzo nie brakuje, chociaż niektóre funkcje by mi pomogły, ale jednak świadomość tego, że możesz wyjść na cały dzień i telefon nie padnie wygrywa, szczególnie w czasach gdzie bilety, dokumenty i inne papiery mamy w telefonie
  • Odpowiedz
@Viarus_: a17 też ma być w 3nm tsmc. Szczerze gdyby nie znudzenie androidem i jakąś niechęć do samsunga, który ponoć na andku 13 nagle odżył jeśli brałbym samsunga to miałbym gdzieś czy dostanę exynosa czy snapa.
Cyferki mnie nie interesują, a w trakcie normalnego używania brak jakichkolwiek widocznych różnic.
  • Odpowiedz
@Wizun ja bardziej niż na cyferki patrzę na wydajność i to czy sprzęt starczy na długo. Obecnego Galaxy Note'a 9 mam już prawie 4 lata i wcale jakoś go nie mam parcia, żeby go zmieniać nawet w tym roku.
  • Odpowiedz
@Viarus_: bo realnie od dawna jedyne co dało wizualne, odczuwalne przyspieszenie to większa częstotliwośc odświeżania
Pchanie wciąż prockow w segmencie smartfonyów nie ma sensu, lepiej skupić się na energooszczędności producenci powinni lepiej soft optymalizować, byle nie jak apple z ios 16, mieć swoje podzespoły i #!$%@? tak oprogramowanie, z drugiej strony samsung dostaje androida 13 pisanego przez kogoś innego i nagle się okazuje, że stare telefony po aktualizacji dostają lepsze drugie
  • Odpowiedz
@niebieskietruskawki: Poczekaj aż wyjdą androidy na nowym procesorze Snap 8 gen 2, który ma dużo lepiej zarządzac energią. Ostatnie snapy są słabe bo produkował je samsung a teraz znów wracają do TSMC, które robi dobre procki.
Obecnie największym problemem androidów jest SOT i jest on spowodowany właśnie kiepskimi procesorami.
  • Odpowiedz