Wpis z mikrobloga

Zainspirowany wpisem @cham_i_bezczel na temat #sauna chciałem rzucić tematem tekstyliów na saunach. Dlaczego jest nakaz rozbierania się na saunie? Sam z żoną uwielbiamy sauny i często z nich korzystamy, ale problem lampienia się na kobiety jest naprawdę spory. Taki oblech potrafi wyjść z sauny za kobietą do stefiy między-saunowej, gdzie prysznice są najczęściej otwarte i niby ukradkiem czekać aż naga kobieta się przemyje. Nie wspominając o bezczelnym gapieniu się na kobiety w saunach. Stąd moje pytanie dlaczego na saunach jest nakaz rozbierania się? Jeśli kobiety są skrępowane chodzeniem nago wśród obcych ludzi dlaczego nakazuje się takim osobą być nago? Wyprzedzając pytania i odpowiedzi:

- Odparzenie, bo tam jest przecież milion stopni - powiem tak, jest to bullshit jakich mało, opaski gumowe na rękach, które obiekty każą nam zakładać nie odparzą? Metalowe pierścionki, kolczyki i wisiorki nie odparzą? Na to nie ma zakazu. Po 10 latach saunowania moja żona, która zakłada cieliste majtki (bo przecież musi się ukrywać) to tej pory nie potwierdziła tego wyczynu.

- Higiena - kolejny argument w dupy pomijając temperaturę, która większość zarazków i tak wybije to higiena na saunie np. parowej gdzie siedzisz gołym dupskiem po 30 obleńcach z niezweryfikowanymi wenerami, o owsikach nie wspominając nie istnieje.

- Okres - dla spermiarzy, którzy nie widzieli na oczy kobiety jest coś takiego jak okres u kobiet. Co w takiej sytuacji? Jest ona wykluczona (nieczysta - Nida z judaizmu) i nie wolno jej przychodzić? Czy ma wsadzić sobie tampon i paradować z sznurkiem wystającym z tzipy?

- Tradycja - argument który chyba najlepiej się broni, bo tradycyjnie do sauny wchodziło się nago, tylko tradycyjnie do sauny kobiety nie miały wstępu, ale jeśli tak mamy trzymać się tradycji jak kościelny krzyża w Boże Ciało, to dlaczego nie ma osobnych stref dla mężczyzn i kobiet? Skoro jest nakaż bycia nagim dlaczego saunaria nie gwarantują osobnej sauny dla kobiet?

Podsumowując - jeśli ktoś chce wchodzić w stroju, niech sobie wchodzi z wiedzą, że robi to na własną odpowiedzialność - that's it. Może jest tutaj jakiś saunamaster, może ktoś prowadzi saunarium albo ma wiedzę na ten temat i wytłumaczy dlaczego i jak w XXIw może istnieć nakaz bycia nago gdziekolwiek?

#spermiarzalert #przegryw #sauna #oswiadczeniezdupy #rozowepaski #logikaniebieskichpaskow #pieklomezczyzn
  • 13
dlaczego nie ma osobnych stref dla mężczyzn i kobiet?


@asfreestyle: wtedy nie mozna by saunowac z zona. Wystarczyloby zrobic przegrody dla kazdego uczestnika i byloby po problemie. Budowanie dwóch saun to prawie dwa razy wieksze koszty zwlaszcza ze kobiet to pewnie jest tam znikoma liczba. Zreszta na plazach nudystow tez chyba nie ma stref dla kobiet¯\_(ツ)_/¯
@asfreestyle powiem szczerze, że nie byłem w saunie w której byłbym nago. Nawet jak jest seans z sauna mistrzem. Poza tym do sauny wchodzisz z ręcznikiem i taką rekomendacją byłoby aby ręcznik dać pod tyłek i pod stopy(o ile siedzisz na wyższym poziomie) - to w kwestii higieny. Ja jakos tego lampienia nie zauważam ale generalnie nie gapie się na ludzi.
@asfreestyle: znam kobiety (w tym mija zona) ktore po doswiadczeniach nie chodza na saune same. Niestety. Do sauny suchej powinno sie wchodzic w reczniku a nie w szortach - higieniczniej i czysciej. Parowa? Moim zdaniem rzecz dyskusyjna z shortami. Jesli chodzi o nagoscn to moim zdaniem najwazniejsze sa prysznice. Bo jak chcesz epatowac i sie pokazywac to i tak bedziesz ale jaknktos chce byc w reczniku to jedyne kiedy musia zdjac
@asfreestyle: Może chodzicie do dziwnych saun, kilkukrotnie byłem w hotelach z saunami gdzie z jednej strony ani nie było nakazu wchodzenia nago a z drugiej nikt nigdy nie patrzył się obleśnym wzrokiem na mnie(xD) czy partnerkę, nawet w obiekcie gdzie cała strefa saun z ogrodem była traktowana jako strefa nagości nie zdarzyły się żadne nieprzyjemności. Na siłowni gdzie często korzystam z saun jest dużo mniej kobiet ale nie zauważyłem żeby ktoś
@asfreestyle:

tradycyjnie do sauny kobiety nie miały wstępu

Skąd taka informacja? Finowie to całymi rodzinami się przenosili do sauny na zimę, na terenach słowiańskich w pewnym okresie kąpiele w saunie były obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców danych miejscowości jako prewencja przed rozprzestrzenianiem się pasożytów. W rzymskich lazniach zarówno kobiety jak i mężczyźni mogli sobie bez problemu z nich korzystać nawet za darmo.

temperaturę, która większość zarazków i tak wybije

To nie jest
@ZdeformowanyKreciRyj:

W rzymskich lazniach zarówno kobiety jak i mężczyźni mogli sobie bez problemu z nich korzystać nawet za darmo

Racja tylko rzymskie kompleksy były wielkimi kompleksami najczęściej z oddzielnymi strefami dla mężczyzn i kobiet. Jeśli chodzi o fińskie czy słowiańskie historyczne saunowanie nie weryfikowałaem, ale pewnie masz rację. Co z tureckimi saunami?

Na strojach wnosi się mnóstwo wody, która później musi gdzieś odparować czyniąc z sauny suchej mokrą.

Rozumiem, tylko jedno
@asfreestyle:

Co z tureckimi saunami?

Tam kobiety też od zawsze chodziły, kiedyś faktycznie raczej nie spotykały się tam z mężczyznami, teraz hammamy bywają zarówno koedukacyjne jak i oddzielne.

Co z strefą między saunami? Dlaczego tam również jest nakaz rozbierania?

Tu nie ma reguły, bywają saunaria gdzie akceptowalne jest bycie w stroju pomiędzy saunami a bywają takie gdzie jest strefa nagości. Faktycznie czysto saunowych argumentów za nagością w tym przypadku nie widzę.
@asfreestyle: najgorsi są saunowi janusze, strażnicy teksasu, którzy każdego upominają i mówią, jak mają korzystać z sauny. Raz byłem świadkiem, jak taki janusz - strażnik sauny wybiegł za loszką, która po wyjściu się nie opłukała, że jak tak można i biega za nią po całym basenie drąc na nią morde. Nie powiem - merytorycznie miał rację, bo prysznic po saunie to mus, ale takie zachowanie to cebula na maksa.

Co do
Stąd moje pytanie dlaczego na saunach jest nakaz rozbierania się?


1. W żadnej saunie nie ma NAKAZU ROZBIERANIA SIĘ. W lepszych saunach czyli w miejscach, gdzie pracują ogarnięci ludzie z wiedzą jak działa sauna jest ZAKAZ WCHODZENIA W STROJU KĄPIELOWYM. Czytaj: nie musisz być rozebrany. Możesz być okryty ręcznikiem. W każdej saunie fińskiej/suchej jest to normalne, że wchodzi się bez bielizny/stroju kąpielowego ale w ręczniku.

Nago wchodzi się do sauny parowej tylko
SebastianDosiadlgo - > Stąd moje pytanie dlaczego na saunach jest nakaz rozbierania s...

źródło: AFJjt0J

Pobierz
@SebastianDosiadlgo dzięki, fajnie się to czyta.
wiesz może czy woda w prysznicu to inna woda niż ta w basenie?
jeśli mam nie szkodzić innym przynosząc na spodenkach chlor z basenu to czy nie wystarczy jeśli będę miał dedykowane tylko do sauny szorty i będą one z naturalnych materiałów?
@Sztoja: myślałem że to oczywiste, ale ok, napiszę to wprost. Tak, woda pod prysznicami to ZDECYDOWANIE zupełnie inną woda niż w basenie.

jeśli mam nie szkodzić innym przynosząc na spodenkach chlor z basenu to czy nie wystarczy jeśli będę miał dedykowane tylko do sauny szorty i będą one z naturalnych materiałów?


@Sztoja: tak, w teorii to by zadziałało. Bo byłoby to praktycznie równoważne z owinieciem sie recznikiem.

Ale w praktyce