Wpis z mikrobloga

Naszło mnie trochę na przemyślenia, po dyskusji z pewnym wyszczekanym kundelkiem (przy okazji chciałbym pozdrowić świeżo upieczonego użytkownika wykopu @Andre90k)

Na wstępie dodam, że po tym jak w wigilię nie nagrał żadnego filmiku rozliczającego akcję PPV (zapewne na złość tym 30 wykopkom) nie sądziłem, że uda mu się rozliczyć do końca roku. W pewnym sensie się myliłem, w innym miałem rację.

Jednak w jakiś pokrętny sposób @sawardega udało się rozliczyć. Problem jest taki, że te rozliczenie nie jest niestety publiczne (mówię o fakturach), tak jak publiczne było twoje reklamowanie swojego reflinka. No chyba, że na dniach wrzucisz, niestety spóźniony, film z ukazaniem tych faktur. Tym bardziej, że będzie czas na zamazanie danych (swoją drogą ogólnodostępnych) swojego imperium.

Zapewne będą shoty, ale nie wiadomo czy będą one na kanale shoterów, którzy ci oddają część dochodów z tych shotów i będą one widoczne, czy może na kanałach shoterów, którzy ci nie płacą i za chwilę każesz je skasować.

Nie znam się na tych sprawach, więc może ktoś mógłby mi wytłumaczyć czym jest te 100k, które @sawardega dorzucił "od siebie"?

Z tego co mi wiadomo na karmę dla psów miały iść dochody z:
- PPV
- Odcinków z psiakobusa

Ponadto podobno (nie mam potwierdzenia, a nie chce mi się szukać shotów):
- Miała być uwzględniana inflacja
- Koszty, które poniosłeś w związku z naprawami, były chyba pomniejszone o pieniądze zebraneze zbiórek na patronite (?) na naprawy psiakobusa.

I tutaj moje rozmyślenia:

Wydałeś ~314k PLN. W tej kwocie jest dochód z PPV, wynoszący ~189k (jest to kwota netto). Więc "od siebie" dorzuciłeś 125k.

1. Jeśli uwzględnimy inflację w 2021, która wynosiła 5.1% i 17.9% w 2022 to wychodzi jakieś23%, czyli jeśli dobrze liczę to ok ~43.5k. (powtarzam nie mam pojęcia czy dobrze to liczę)
Czyli ze 125k dołożonych od siebie, 43.5k to inflacja, którą podobno miałeś uwzględnić. Wychodzi 81.5k od siebie.

2. Wyświetlenia z psiakobusów (liczyłem te, które były od zapowiedzi twojego debiutu w FAME czyli: Nitro, Lexy, Leksiu, Fagata, Natsu i Sexmasterka) to ~7.5 miliona.

Opierając dane na filmiku z kanału "Pankracy", który posiada 15.5k subskrybentów o tytule: "Ile YouTube zapłacił mi za 1.000.000 wyświetleń?" (13k za 1 milion wyświetleń) wychodzi na to, że za 7.5 mln powinieneś dostać ok 97.5k. Domyślam się, że kanał z ~1.2mln subskrypcji, ma wyższe stawki niż taki z 15.5k, ale liczmy już po tych niższych.
Od 97.5k odejmę 30% podatku (powtarzam nie mam pojęcia czy dobrze to liczę) to wyjdzie ~68k.

Czyli z moich bardzo niedokładnych obliczeń wychodzi, że od siebie dołożyłeś co najwyżej 13.5k.

POWTARZAM: NIE WIEM CZY DOBRZE TO LICZĘ

#famemma #wataha #wardega #revo #konopsky #boxdel
Pobierz Crankees - Naszło mnie trochę na przemyślenia, po dyskusji z pewnym wyszczekanym kund...
źródło: comment_1672786767qLXBP7U12uLBZLxaZ06dzI.jpg
  • 21
Wszystko się zgadza poza kwota z YT. Pankracy ma duze stawki bo działa w branży finansów a tak mniejsza konkurencja. Wardega jest w Rozrywce/Ludzie i Blogi wiec ma mniejsze stawki. Za 1MLN ja mam Np. 4000-9000zl MAX podejrzewam ze wardega podobnie
Jednak w jakiś pokrętny sposób @sawardega udało się rozliczyć. Problem jest taki, że te rozliczenie nie jest niestety publiczne (mówię o fakturach), tak jak publiczne było twoje reklamowanie swojego reflinka. No chyba, że na dniach wrzucisz, niestety spóźniony, film z ukazaniem tych faktur. Tym bardziej, że będzie czas na zamazanie danych (swoją drogą ogólnodostępnych) swojego imperium.


@Crankees: Ale w jaki sposób nie jest publiczne? Przecież pokazał wszystkie faktury na streamie oraz
@Crankees: ja tylko nie rozumiem dlaczego mówisz mu na co ma wydawać SWOJE pieniądze. Przecież nigdy nie powiedział chyba, że kasa z odcinków też pójdzie na schroniska. Nie będzie przecież każdego grosza zarobionego oddawał ku Twojej uciesze. Moim zdaniem dobrze się rozliczył i nie mam nic do zarzucenia. Nawet, jeśli obliczyles wszystko dobrze i jest tak jak napisałeś to dołożył 13k, a nie musiał dokładać nic
@jtag: np mógł przypiąć faktury w komentarzu opisie na instagramie gdzie kolwiek żeby każdy miał do tego dostęp a nie te kolkanaście tysięcy osób co było na live, więc dla mnie trafny argument z tym że po jakimś czasie ta sprawa się wyciszy
Jeśli uwzględnimy inflację w 2021, która wynosiła 5.1% i 17.9% w 2022 to wychodzi jakieś23%, czyli jeśli dobrze liczę to ok ~43.5k. (powtarzam nie mam pojęcia czy dobrze to liczę)


@Crankees: Źle liczysz, bo liczysz wskaźnik inflacji, a nie realny wzrost cen karmy na przestrzeni danego czasu. Zobacz mój post, https://www.wykop.pl/wpis/69830811/sawardega-jako-ze-rowniez-jestem-wlascicielem-czwo/ gdzie ukazałem jak sytuacja cenowa wyglądała na dwóch karmach które wcześniej kupował dla psiaków.
@monikaa04:

Problemu nie mam. Dokładać od siebie nie musiał nawet nic.

Po prostu mierzi mnie to, że osoba która często sprawdza każdy szczegół w jakiejś dramie, sama nie może dokładnie określić ile że wszystkiego zarobił i ile wydał.

Na dodatek jeszcze te bajki, że sam od siebie dołożył taką kwotę. Rozumiem, że jego widownia go ubóstwia i czasami ciężko im dojść do pewnych wniosków samemu, sam jednak wyzywa widzow innych youtuberów
@Zoltan94: @Crankees: Ale każdy ma do tego dostęp, rozliczenie było publiczne wbrew temu co op próbuje sugerować. Samo znalezienie shota z pokazywania faktur zajęło mi dosłownie 30 sekund, a jak ktoś ma 20iq i nie potrafi to zawsze może zostać wspierającym i dostać dostęp do vod ze streama… temat jest zamknięty, trzeba mieć honor i wiedzieć kiedy uustąpić, a nie robić z siebie pajaca i płakać o byle co.
@jtag:
Znalazłem jeden shot, na którym nie ma faktur to potwierdzenia zakupów, na dodatek jakość jest jest bardzo słaba. Shot nie wiadomo jak długo będzie bo sam się przyznał, że kasuje shoty z kanałów, które nie dzieła się zyskiem.

Publiczny znaczy, że jest dostępny dla każdego a zapis z live'a, który jest za "paywallem" nie nazwałbym publicznym.