Wpis z mikrobloga

Czy wasze pieski lubią głaskanie? Albo z czasem polubiły?
Mam wrażenie że mój piesio nie lubi... Bardziej woli się przytulić i leżeć obok niż być głaskanym, w czasie głaskania po jakimś czasie zaczyna podgryzać rękę i np nie obraca się na brzuszek. Za to lubi bardzo być blisko, najlepiej położyć się na człowieku i leżeć tak, ale bez głaskania. Ma 6 miesięcy niecałe. Jak żyć?
Fota tego psiurka dla atencji.

#psy #pies #zwierzaczki #niebieskiepaski #rozowepaski
Aurielle - Czy wasze pieski lubią głaskanie? Albo z czasem polubiły? 
Mam wrażenie ż...

źródło: comment_16727814096nNARKwcz3tMloNlLcrb68.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Aurielle: ja bym powiedziała że nawet większość psów nie przepada za nadmiernymi głaskami. Nie lubią wcale, albo lubią tylko w wyznaczonym kontekście na ich zasadach. Z wiekiem może wzrosnąć akceptacja. Moja sucz początkowo jak leżała obok mnie to było święto i na każdy mój minimalny ruch schodziła z niesmakiem. A teraz jest pluszowym misiem podkołdernikiem z którym można zrobić wszystko ( ͡ ͜ʖ ͡)
Borderek 18
@Aurielle: Moja ma półtora roku i nie lubi. Tzn jak już jest zmęczona mocno, to można głaskać, czochrać i ma na to albo wyjebkę, albo wstaje i odchodzi. A jak jest niezmęczona to jak się ją dotknie to zaraz wpada w euforię i zaczyna gryźć po palcach i tak się kładzie żeby prowokować do dotykania, przewraca się na plecy z moimi palcami w buzi, a jak np na siłę położę dłoń
@Aurielle: moja ma to samo (też ma 6msc). Poprostu przy każdej próbie głaskania przechodzi do zabawy w gryzienie/skakanie. To chyba nic nadzwyczajnego u szczeniaków, które z natury preferują żywiołowe zabawy. Kanapowcami jeszcze zdążą się z wiekiem stać