Wpis z mikrobloga

Patrzcie mam nick PiSowski i śmiem się wypowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiecie co mnie denerwuje w tej całej narracji? Że ktoś pierwszy raz od dawna realnie podjął dobre decyzje dla spółki którą zarządza, a polaczki od razu gościa obsmarowały gównem...

**Bo w Polsce jak masz chu*ową decyzję do podjęcia, to trzeba ją podjąć tak żeby PR'owo wyszło na końcu i tak #!$%@?, ale żeby na jeden dzień było do czego bić brawa, a jeszcze żeby starty przy tym maksymalne wygenerować dla spółki którą się zarządza....wtedy dla Polaka jest najlepiej zarządzana firma....**

Ale jak ktoś pomyśli raz żeby firmy nie zadłużać niepotrzebnie bo i tak wyjdzie to tak, że za miesiąc i tak wszystkim dupa wybuchnie. Bo jak to, cena spadła, a potem olaboga znowu drożej...wiec PR'owo profitu nie będzie
A przez to, że w tym okresie zostanie nabrane #!$%@? ilość kontraktów na dostawy paliwa, tak żeby potem Orlen ponosił koszty podniesienia vatu, a nie klient to chu*owo bo przecież Grażynka z Januszkiem nie zaoszczędzili 100pln, a mogli zaoszczędzić....
a za rok też było by się do czego #!$%@?ć że nieudacznik i złamas bo patrzcie jak straty firma przynosi bo zewnętrzne firmy miały cały okazję zakontraktować się na cały rok do przodu na dostawy taniej, a polaczek płaci więcej...i firma ani nie ma zysków a Polak i tak płacił więcej złodzieje....

#!$%@? intelektualiści zarządzania....elita dosłownie....

#orlen #paliwa #energetyka #gielda #szokicenowe #niewiemjaktootagowac
PoteznyPiSowskiInwestor - Patrzcie mam nick PiSowski i śmiem się wypowiedzieć ( ͡° ͜ʖ...

źródło: comment_1672778143iQK6FuCeD3S6W6hKqol5ux.jpg

Pobierz
  • 21
@Potezny_PiSowski_Inwestor: piszesz o odpowiedzialnosci przed akcjonariuszami, a co z odpowiedzialnoscią przed obywatelami, wyborcami? Jesli dla ciebie fakt, ze placiles przez kilka miesiecy około 1zł wiecej za każdy litr to nic złego to może uzbieraj przez kolejny kwartał po 1zł za każdy zatankowany litr i przelej mi. Pomijam fakt, ze dodatkową kasę którą traciłeś to była ta wliczona w cenę każdego produktu jaki kupiłeś.
@Popularny_mis: no niestety, takie mamy prawo, Polskę obowiązuje prawo unijne które wymusza na nas, że nasz rząd nie może mieć takich firm jako państwowe, ale z racji tego że jesteśmy biednym krajem i jakbyśmy te firmy upublicznili to zaraz by je wykupiły ruskie/niemieckie/francuskie koncerny (każdy kraj który ma pkb większe niż nasze 10x a dużo takich) i zrobiły by nam z dupy jesień średniowiecza ekonomicznie to mamy twory takie jak orlen
odpowiedzialnosci przed akcjonariuszami, a co z odpowiedzialnoscią przed obywatelami, wyborcami?


@widmo82: To jest podstawowy problem spółek skarbu państwa. Oceniając biznesowo orlen zrobił dobrze, oceniając "obywatelsko" raczej tak se. Tylko jeśli zaczniemy oceniać "obywatelsko" to i windfall czy tam nadzwyczajny podział zysków trzeba oceniać inaczej. Jak orlen nie zarabiał to źle, jak zarabia, też źle, bo "nieładnie". Zyski z powietrza się nie biorą, tylko najczęściej z kieszeni klientów. Styk biznesu i polityki
@DJ007: ale u sterów tej społki jest nominat parii, która w swoim #!$%@? wygłasza takie szczytne hasła...
Więc jesli partia łże jak żadna inna to suweren powinien ją wypi3rdolić przy urnie. Niestety tak się nie stanie bo wiekszość dała się ogłupić, przekupić, omamić.
@Potezny_PiSowski_Inwestor: To wszystko co miałem Ci do przekazania jest w tym fragmencie ale możesz próbować swoich sił.

ktoś pomyśli raz żeby firmy nie zadłużać niepotrzebnie


@Potezny_PiSowski_Inwestor: oni notowali zyski ciągle a w ostatnim czasie rekordowe zyski. Więc cała narracja którą prowadzisz opiera się na kłamstwie.

tak żeby potem Orlen ponosił koszty podniesienia vatu


@Potezny_PiSowski_Inwestor: przepraszam, w jaki sposób poniosą koszty podniesienia vatu? Vat idzie do państwa przecież. Sugerujesz że
aarahon - @PoteznyPiSowskiInwestor: To wszystko co miałem Ci do przekazania jest w ty...
Jeśli tak se jest jak ktoś cię okrada, tak zwyczajnie chamsko okrada i mówi że to dla Twojego dobra to


@aarahon: Wywalam trochę siana na ZUS, więc nie musisz mnie szkolić czym jest uczucie bycia okradanym.
Spółki skarbu państwa są utaplane w polityce po uszy, mam być naiwniakiem i oczekiwać, że stamtąd czeka mnie samo dobro?
Jak już robią taki gnój, to niech chociaż kurs akcji rośnie. Na tagu giełdowym tyle