Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi proszę co jest złego w państwowym monitoringu prywatnych toalet? Jeśli tylko uczciwie idę tam na dwójkę albo pod prysznic i nic nielegalnego nie robię, to czego mam się bać?

#pdk #gotowka #pieniadze #gospodarka #polska #gielda
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Otóż prywatne toalety nie służą do prania brudnych pieniedzy, sponsorowania terroryzmu ani unikania podatków


@kaaban: ale mogą służyć do wstrzykiwania sobie marychuany, wsadzania do klopa czyjejś głowy albo zamordowania kogoś. Jeśli nie robisz takich rzeczy to kamery nie powinny ci przeszkadzać, no chyba, że robisz to rozumiem, że pomysł może ci się nie podobać

@dwugitofenobezlikusensolikum: Kamera może być przed kiblem, więc jak kogoś w nim zamordujesz to i
  • Odpowiedz
@GzS: załóżmy że z jakiegoś powodu podpadniesz rządowi, a to głosowałeś na opozycję, albo byłeś na proteście. Rząd opublikuje twojego penisa, z podpisem z imienia i nazwiska, może nawet na rządowej stronie. Co kto lubi, ale ja nie lubię jak ktoś ma taki lewar.
  • Odpowiedz
Ja jestem za, terroryści albo przestępcy mogą akurat srać w jakimś januszexowym kiblu i się nagrają na kamerce

  • Odpowiedz
@Mortas: Co chwile są wycieki danych - nawet niekoniecznie musisz o nich wiedzieć - bo nie wszystko jest upubliczniane i często tego typu rzeczy są krócone juz na samym początku.

W tamtym roku, wiele urzędów miasta miały wycieki danych, nawet wojsko.
Jeśli rząd oferuje 4k na b2b specjaliście od cybersecurity - to wiedz, że nie są to kompetentne osoby, jeśli chcą pracować na stanowisku za takie pieniądze.
  • Odpowiedz
@Mortas: Co chwile są wycieki danych - nawet niekoniecznie musisz o nich wiedzieć - bo nie wszystko jest upubliczniane i często tego typu rzeczy są krócone juz na samym początku.


W tamtym roku, wiele urzędów miasta miały wycieki danych, nawet wojsko.
Jeśli rząd oferuje 4k na b2b specjaliście od cybersecurity - to wiedz, że nie są to kompetentne osoby, jeśli chcą pracować na stanowisku za takie pieniądze.

@Yakooo:
  • Odpowiedz
@sredni_szu: Absolutnie, po prostu dużo osób, które krzyczy "łee pieniądz cyfrowy zły, chcą nas zniewolić" nie zdają sobie sprawy z realiów i istoty pieniądza cyfrowego.
  • Odpowiedz
@BetPay: Myślę że większość z nich jednak ma na myśli to, że fizyczny pieniądz jest zabezpieczeniem na wypadek różnych problemów z cyfrowym (no i pozwala łatwiej robić różne wały ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) a nie że jakakolwiek cyfrowa forma to zło wcielone i Klaus Schwab. Bo o ile do codziennego użytku cyfrowe transakcje są wygodniejsze, o tyle mały stosik gotówki w szufladzie zdecydowanie ułatwi ogarnięcie
  • Odpowiedz
@BetPay: Czy to znaczy że mamy zlikwidować pozostałe 10? Niech wygodniejszy cyfrowy pieniądz konkuruje z tradycyjnym a nie będzie narzucony


@sredni_szu: I jak inaczej chcesz wyeliminować oszustów, pranie kasy i terrorystów?
  • Odpowiedz
Masz jakiś przykład "dociskania śruby przeciętnemu Kowalskiemu", czy tylko projekcje że jesteś wyjątkowy i, w twoim mnienaniu, ktoś ma zamiar się śledzić?


@kaaban: Człowieku nie wiem gdzie zacząć wymieniać. Gadasz jakbyś był w wieku szkolnym. Ile edycji podręcznika do języka polskiego widziałeś? Co chwilę Polacy muszą sięgać do kieszeni, żeby nadążyć za "zmianami programu nauczania". Masz auto? Płacisz podatek drogowy. Ale jak chcesz jechać drogą A4, za budowę której zapłaciłeś
  • Odpowiedz
@true-true: XD

C--j mnie obchodzi każdy sprzedający na lewo - czy to babka z koperkiem czy hurtownia budowlana. Jak masz z tym, lub jakimkolwiek innym prawem problem to w Afryce jest dużo republik bananowych, Somalia np.

Za autostrady płacisz i jeździsz na całym świecie poza Niemcami XD tylko Polak zdziwiony że jak to kwiiik płacę najniższe podatki w UE kwiiik i nie mam wszystko za darmo? Jak to tak????!!!! Kwiii
  • Odpowiedz
@kaaban: Sam spadaj do Somalii. To ile Polakowi zostaje kasy w kieszeni po podatkach, więcej niż Niemcowi? Żyję w Polsce od początku IIIRP i podatki ciągle rosną. To jest ciągłe dokręcanie śruby. To ile podatków jest Twoim zdaniem w porządku, gdzie jest granica? 70%? 80%? 95%?
Tak, w innych krajach też się płaci za autostrady. Np w Czechach za cały rok jazdy wszystkimi autostradami zapłacisz niecałe 300zł. Na A4 to
  • Odpowiedz