Wpis z mikrobloga

@KeiranLee: szczerze mówiąc, największe zmęczenie odczujesz w momencie korzystania z monitorów o różnej częstotliwości odświeżania.

Jeśli korzystasz z jednakowej częstotliwości, to nawet jak przeskoczysz z 60 -> 240 hz nie będziesz czuł dużej różnicy jeśli chodzi o samo mniejsze zmęczenie, zwłaszcza, że Twoje oczy są już mocno przyzwyczajone do 60 Hz, które przez lata było tak naprawdę wszędzie. Telefony, inne wyświetlacze, monitory.
@KeiranLee: bardziej obstawiałbym, że lepszy efekt daje monitor z ogranicznikiem światła niebieskiego i zmniejszenie jasności ekranu, żeby oko się nie wysuszało. Osobiście pracuje długo przy komputerze i nosze zwykłe okulary z Xiaomi do komputera, oczy tak mi się nie męczą jak bez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KeiranLee: ciężko rozpatrywać to w ten sposób. Bardziej kwestia matrycy niż odświeżania. Czasem pracuje na linuksie, gdzie domyślnie działa w 60 Hz i powiem że jest to mega irytujące kiedy myszka nie działa płynnie. Zresztą mam drugi starszy monitor obok, który działa w 60Hz i różnica w komforcie korzystania jak dla mnie jest ogromna. Płynność naprawdę robi robotę. Ciężko zrobić krok wstecz, więc to droga raczej w jedną stronę. Stricte do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KeiranLee: ja miałem monitor 27 cali fullHD 144 Hz i strasznie męczył oczy. Zmieniłem na 32 cale 4K 60 Hz i już mi się oczy nie męczą. Jak dużo pracujesz z tekstem to szukaj w recenzjach rtings parametru text clarity.