Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam pytanie, widziałem kilka stron internetowych, które były na 1 pozycji bez żadnego pozycjonowania na 90%, bo osoby które je założyły wiem, że się tym nie zajmują profesjonalnie i strona to tylko dodatek do ich działalności. Postawiona na wordpress, szablonik i tyle.

Moje pytanie brzmi, w ile czasu strona na która nie ma żadnej konkurencji, bo jest to nazwa własna np. "janusz tuszczyński fizjoterapeuta" janusztuszczynski.pl jest fajnie zrobione, ma te 70% google insight wskoczy na 1 miejsce? Pozycjonowanie ograniczające się do wrzucania linków na fora ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) a ruch np. z insta?

Czytałem w necie, że to około 2-3 miechy?

Pozdrówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pozycjonowanie (6) #google (3) #marketing (2) #analytics (1) #googlemaps (1) #linkbuilding (1) #programowanie (1) #rozdajo (1) #spam (1) #wordpress
#seo
  • 9
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: równie dobrze może być i kilka dni. Robot Google indeksuje strony na bieżąco i sprawdza, co najlepiej odpowiada na zapytanie użytkowników. Jeżeli jakiś Janusz na swojej stronie zrobił kilka tekstów odpowiadających na pytania zadawane w wyszukiwarce, to Google to promuje. Albo jak po prostu jest jednym z niewielu fizjoterapeutów w okolicy, który robi cokolwiek więcej w internecie, to też będzie szybko na górze.
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: pytanie na jakich frazach były te jedynki, bo jak z zerową konkurencją albo na bardzo specyficzne branded keywordy to się nie dziwię, że bez żadnego SEO pokazywały się w topce. Jak założysz stronę na swoje imię i nazwisko (pod warunkiem, że nie nazywasz się Jan Kowalski) i zgłosisz ją w Google Search Console to nawet po kilku dniach będzie już widoczna na pierwszym miejscu przy szukaniu twojego nazwiska.
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod jeśli są to frazy brandowe lub związane z nazwiskiem to google może i w ciągu max. kilku tygodni wrzucić url w top 3, o ile nie mają crawlery dużo do roboty ;). Wszystko zależy od stopnia konkurencyjności danej frazy, im niższa tym łatwiej wbić się w topy. Jeśli chcesz przyśpieszyć indeksacje na świeżej stronce najlepiej puścić to przez Indexing API.
  • Odpowiedz
@Zimny-jak-lod: najbardziej pomaga w pozycjonowaniu odpowiadanie na potrzeby użytkownika. Czyli oferowanie takiej treści użytkownikom, której szukają. Przy okazji na tej stronie może być Twoja oferta itd., ale główny content powinien być dla użytkownika pomocny. Zamiast specjalistów od pozycjonowania zainwestowałbym w copywritera, który napisałby 2-3 teksty branżowe (np. dla fizjoterapeuty napisałbym tekst o tym "Jak dbać o kręgosłup podczas pracy przy komputerze", "3 ćwiczenia, które warto zrobić w 15 minutowej przerwie" itd.).
  • Odpowiedz
imie i nazwisko jest jakby nazwą firmy - to nie jest problem wypozycjonować to na takie frazy. jak już chcesz zrobić SEo to nei zaczynaj od for wystarczy trochę seo lokalnego i po kłopocie. edit: na takie zapytania niemalze zawsze bedziesz pierwszy :)
  • Odpowiedz