Wpis z mikrobloga

Gubernator Sewastopola, ork Razwożajew, podobno wywozi swój cały dobytek oraz rodzinę na Cypr. Zrozumiałe, że chce chronić bliskich i majątek. Ale czemu Cypr? Pytanie do sympatyków rosji - czemu po raz kolejny widzimy, jak rosyjska elita katapultuje się na Zachód? Czemu, gdy w tej cudownej rosji, kolebce ruskiego miru, ktoś się dorobi jakiejkolwiek kasy, to wydaje ją na to, aby jak najwięcej czasu spędzać na zepsutym Zachodzie i by wysyłać tam na stałe swoje dzieci? Wciąż mam dysonans poznawczy z tym związany. Chcę zakładać, że mój wróg ma swoje racje i w nie wierzy, a różnią się one od moich, ponieważ istnieją rozbieżności w wartościach, na których budujemy wizję świata. Jednak jak się popatrzy na ten słabo maskowany, prozachodni trend u rosjan, to wizja konfliktu światopoglądów się wali - sprawiają wrażenie, jakby za ich poczynaniami nie stał ten światopogląd, który deklarują. Największym szczęściem rosjanina, za które jest skłonny płacić ciężką pracą, oszustwami, kradzieżą, jest finansowy awans do tej warstwy społeczeństwa, którą stać na życie na Zachodzie. To naród żerujący na resztkach z Zachodu, a próbuje ustawiać się w pozycji kulturowego i cywilizacyjnego centrum. Czy to nie jest absurd?

#ukraina #rosja #wojna
  • 21
@the_good_guy: Na tureckiej części Cypru jest bardzo dużo rosjan. ruskie lubią kolonizować sobie różne wysepki, podobnie na Bali największą grupę obcokrajowców stanowią rosjanie, co ciekawe słabo integrują się z innymi i raczej skupiają się na tworzeniu zamkniętej rosyjskiej społeczności. Tak są #!$%@?, popierają wielką rosije i putina niemal w 100%, bardzo rzadko krytykują ruski mir, a gdy próbujesz jakikolwiek argumentów to mają jedną odpowiedz: a Ukraińcy od 2014 roku atakują nas
@dziacha: a u nas tak nie ma, ludzie zapatrzeni w po czy pis jedni na drugich przecież oni mają rację.
@the_good_guy: wiesz co po nie którzy dobrze wiedzą że może być inny pkt patrzenia na sprawę. Lepiej wyjechać do ciepłego ku.widolka niż ogłasza twoje samobójstwo bo nie dorzuciłem się na wojenkę. U nas epidemia grypy czy tam rsv a u nich wszyscy się kilim
@the_good_guy: Widziałem zwykłych rusków którzy usprawiedliwiali swoje 'elity' tym, że ci muszą kupować nieruchomości na zachodzie i mieć tam jakąś alternatywe na wypadek ucieczki przed złym NATO które w końcu zaatakuje rosję.
@the_good_guy: prosta sprawa, kazdy ogarniety rusek wie czym jest panstwo ktoremu sluzy. poniewaz doszedl wysoko to wie ze tak wysoko w innym kraju mu sie nie uda, ale to magicznie nie sprawia ze nagle ten kraj uwielbia, wie ze wszystko opiera sie na oszustwie, wymuszaniu, rozboju i kradziezy. wiec sam chce ewakuowac co moze do normalnego kraju (mniej lub bradziej). pokazuje to jaka patologia jest rosja
Czy to nie jest absurd?


@the_good_guy: Nie. Jak sam zauważyłeś, trzeba jakoś zarobić, żeby na zachód się wynieść. Nie zarobisz w kraju który nie funkcjonuje i nie ma klasy robotniczej.

Musisz mieć "zasoby ludzkie" które stworzą Ci infrastrukturę do zarabiania pieniędzy, żebyś się na zachód mógł wybrać. A jak ten zasób ludzki zatrzymać w kraju? Ano poprzez skuteczne obrzydzanie im wyjazdu i podtrzymywanie płomienia "wielkiej rasiji!"

( ͡° ͜ʖ
@the_good_guy
Obrzydzaja zachód ludziom w Rosji, żeby siedzieli tam i wierzyli, że nigdzie nie będzie lepiej.

PiS zresztą robi podobnie - snuje wizje o wielkiej Polsce, jak to zdegenerowany zachód zazdrości nam dobrobytu a wystarczy wyjechać z tego #!$%@? żeby się okazało, że na lewo od Odry żyje się na lepszym poziomie niż tutaj.