Wpis z mikrobloga

"Ideolog zbrodniczych czasów”. Premier Mateusz Morawiecki o Stepanie Banderze

- Jesteśmy skrajnie krytyczni wobec jakiegokolwiek gloryfikowania Stepana Bandery, nie może tu być żadnego niuansowania. W następnej rozmowie z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem powiem o tym bardzo, bardzo jednoznacznie - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki pytany o upamiętnienie Stepana Bandery przez parlament Ukrainy.

Za slowami powinny isc czyny. Ukraincy przyzwyczaili sie juz do naszego biadolenia dotyczacego OUN-UPA wiedzac, ze jestesmy w stanie przelknac tego typu problemy ze wzgledu na konflikt z Rosja.

Tak, powinnismy pomagac Ukrainie, ale... pomoc powinna miec swoja cene. I kolejny raz nie wykorzystujemy sytuacji i nie rozwiazujemy polsko-ukrainskich problemow, ktore z kazdym rokiem przybieraja na sile i wadze. Mowiac szczerze, mowi znajomi Ukraincy wysmiewaja nasze pretensje i mowia, ze nasza krytyka i nasze protesty nie maja zadnego znaczenia "bo i tak zrobimy to, co powie nam Waszyngton".

#ukraina #polska #bandera #polityka
Pobierz
źródło: comment_1672701411Eb2BFeG63TTXw5raQJZwnK.jpg
  • 100
co oznacza popiersie Bandery w biurze Zaluznego? Co oznacza jego fotografia na tle Bandery? Czy on w ten sposob pokazuje swoj sprzeciw wobec banderyzmu czy raczej aprobate?


@tomasz-maciejczuk: nie widziałem i mam to w dupie. Nie zmienia to nic w moim życiu, a Ty już swoim parafrazowaniem udowodniłeś, że jesteś pożytecznym i****ą Putina i nie mam zamiaru dłużej kontynuować tej bezcelowej dyskusji.
@tomasz-maciejczuk: teraz widzę i dalej mam to w dupie. Nie umiesz czytać po polsku?

Ty już swoim parafrazowaniem udowodniłeś, że jesteś pożytecznym i****ą Putina i nie mam zamiaru dłużej kontynuować tej bezcelowej dyskusji.
czy Pilsudski mordowal ukrainskich cywilow? Nie. Czy Bandera i jego organizacja mordowali polskich i ukrainskich cywilow? Tak. Roznica potezna. Celem Bandery, jak sam przyznwal, byl terror. Terror i maksymalna totalna wojna na wyniszczenie, a nie dialog. I pisze to jako krytyk Pilsudskiego.


@tomasz-maciejczuk: Polsce zarzuca sie od 14 do 30 tysiecy ofiar w obozach internowanych osob ukrainskiej narodowosci po wojnie polsko-ukrainskiej, byli to zarowno zolnierze jak i cywile.
Pogromy zydow na
@BayzedMan znowu mój ulubiony ukraiński przygłupi troll się wypowiedział xd

Nawet w ukraińskim piśmiennictwie wskazuje się że ofiary były efektem fatalnych warunków sanitarnych i epidemii panujacej w obozach a nie świadomego i zaplanowanego dzialania panstwa polskiego.

Ta książka na którą się tu tak często i usilnie powołujesz jakoś dziwnym trafem nigdy nie wspomniała o genocide, ty natomiast za każdym razem wysrywasz z siebie ten sam zarzut - wimaginowanego ofiary terroru polskiego.

Widzisz
@tomasz-maciejczuk nie zesrajcie się z tym bandera. Każdy naród ma jakiegoś bohatera. Zrobił coś dla Ukrainy ? Ok niech go teraz wychwalają jeśli chcą. Polaki niech dupa piecze. Piłsudski nie był święty a jakoś się go gloryfikuje. Był socjalista a to tylko niszczy i co? Gówno, jest uwielbiany przez ludzi z mniejszym IQ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomasz-maciejczuk: unia nie ma problemu żeby szantażować Polskę pieniędzmi żeby wymusić to co chce więc czemu Polska miałaby nie stosować tego samego triku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet w ukraińskim piśmiennictwie wskazuje się że ofiary były efektem fatalnych warunków sanitarnych i epidemii panujacej w obozach a nie świadomego i zaplanowanego dzialania panstwa polskiego.


@Niemamwiedzy: No i co to zmienia w zasadzie?

Ta książka na którą się tu tak często i usilnie powołujesz jakoś dziwnym trafem nigdy nie wspomniała o genocide, ty natomiast za każdym razem wysrywasz z siebie ten sam zarzut - wimaginowanego ofiary terroru polskiego.


Represje i
No i co to zmienia w zasadzie?


No nie wiem, może na przykład to, że trudno mówić w takim wypadku o ofiarach polskich represji jak to sugerujesz.

represje i pacyfikacja mniejszosci narodowych w Polsce to nie jest wyimaginowany problem historyczny i pisza o tym na zachodzie i w francji naukowcy, ktorzy podkreslaja ze Polska naruszala traktat wersalski, ktory gwarantowal ukraincom autonomie.


Ale jest różnica między mówieniem że Ukraińcy byli represjonowani w polsce
@Niemamwiedzy: Przypomialem sobie dlaczego mam cie na czarnej.
Zmieniasz temat i ekstrapolujesz go w absurdy. xD

Mowa jest o czasach do 1939 roku i o banderze i jego dzialaniach, a nie o wolyniu.
Polska jak najbardziej dolozyla swoja cegielke do powstania podziemia ukrainskiego i zaprzeczanie faktom historycznym jest bezsensowne i zwyczajnie glupie.

Pilsudski bedac na czele Polski i jej armii nie zrobil nic by powstrzymac niesprawiedliwosc i dyskryminacje mniejszosci etnicznej w
@BayzedMan

Dyskusja sie zaczale od tego że bandera odpowiada przynaniej duchowo za mordowanie polakow i rzez wolynska a pilsudski w swojej ideologii takiego czegoś nie miał, na co ty odpowiedziales zarzutem rzekomego wymordowania przez nas 30 000 ukraincow. Wiec nie "ekstrapoluje tematu w absurd", cokolwiek ta pseudointelektualna zbitka znaczy.

Polska jak najbardziej dolozyla swoja cegielke do powstania podziemia ukrainskiego i zaprzeczanie faktom historycznym jest bezsensowne i zwyczajnie glupie.


W którym miejscu temu
@BayzedMan: pacyfikacja byla odpowiedzia na masowy terror ukrainskich nacjonalistow. Liga Narodow operacje przyjela ze zrozumieniem:

Liga Narodów, po zbadaniu sprawy (na wniosek złożony przez Ukraińców), 30 stycznia 1932 powzięła uchwałę stwierdzającą, że „Polska nie prowadzi przeciwko Ukraińcom polityki prześladowań i gwałtów” i że „pacyfikację” wywołali sami Ukraińcy przez swoją „akcję rewolucyjną” przeciwko państwu polskiemu