Wpis z mikrobloga

"Ideolog zbrodniczych czasów”. Premier Mateusz Morawiecki o Stepanie Banderze

- Jesteśmy skrajnie krytyczni wobec jakiegokolwiek gloryfikowania Stepana Bandery, nie może tu być żadnego niuansowania. W następnej rozmowie z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem powiem o tym bardzo, bardzo jednoznacznie - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki pytany o upamiętnienie Stepana Bandery przez parlament Ukrainy.

Za slowami powinny isc czyny. Ukraincy przyzwyczaili sie juz do naszego biadolenia dotyczacego OUN-UPA wiedzac, ze jestesmy w stanie przelknac tego typu problemy ze wzgledu na konflikt z Rosja.

Tak, powinnismy pomagac Ukrainie, ale... pomoc powinna miec swoja cene. I kolejny raz nie wykorzystujemy sytuacji i nie rozwiazujemy polsko-ukrainskich problemow, ktore z kazdym rokiem przybieraja na sile i wadze. Mowiac szczerze, mowi znajomi Ukraincy wysmiewaja nasze pretensje i mowia, ze nasza krytyka i nasze protesty nie maja zadnego znaczenia "bo i tak zrobimy to, co powie nam Waszyngton".

#ukraina #polska #bandera #polityka
Pobierz
źródło: comment_1672701411Eb2BFeG63TTXw5raQJZwnK.jpg
  • 100
@vismaiorr: Ja pytam, co ma zrobić Ukraina a nie Polska. Już pomijam, że "propagowanie banderyzmu" w Polsce to jak na razie jakieś naklejki na zderzaki i czerwono-czarna flaga wisząca raz gdzieś na balkonie. Walka z chochołem. Zresztą już pewne próby były przy okazji nowelizacji ustawy o IPN. Wyszedł z tego taki bubel prawny i skandal międzynarodowy, że aż Duda musiał ratować sytuację wysyłając ustawę do Przyłębskiej, żeby TK to uwalił.
banderyzm, jako ideologia propagujaca terroryzm i dyktature, nie powinna byc fundamentem nowej europejskiej Ukrainy. Tak czy nie?


@tomasz-maciejczuk: Oczywiście, że nie powinna. I nigdy nie była xD A ekstrapolowanie jakichś pojedynczych zachowań w skali kraju, jest kolejnym dowodem na prostowane zwoje xD
@tomasz-maciejczuk: Ja się ciebie chyba piąty raz pytam, co ma konkretnie zrobić ukraińska władza a ty mi piszesz, że konkretnie to rok 1939. Idę spać, bo szkoda czasu. Nie wiem, po co na wykop wróciłeś, ale na tym tagu - choć to wydaje się niemożliwe - tylko zaniżasz poziom. Pozostaje tylko czekać, aż te parę plusików przestanie twój głód atencji zaspokajać i znowu pójdziesz robić pusty szum gdzie indziej.
zrezygnowac z propagandy Bandery i Szuchewycza jako podstawy niepodleglosci panstwa ukrainskiego i jego ideologicznego fundamentu. Tylko tyle. I az tyle.


@tomasz-maciejczuk: gdzie to jest zapisane, że Bandera i Szuchewycz są fundamentami niepodległości i ideologii UA?
@malinq: "batko nasz Bandera" - te slowa zostaly wypowiedziane przez prezydenta Ukrainy. Rok Bandery byl ogloszony przez oficjalne ukrainskie obwodowe wladze. W Ukrainie jest coraz wiecej ulic Bandery i Szuchewycza. Koniec koncow, pozostaje mi zadac pytanie. Czy kult Bandery, Szuchewycza i Klaczkiwskiego to cos pozytywnego czy negatywnego w Twoim rozumieniu?
@JPRW: o tym co może zrobić ukrainia pisałem wyżej. i to nie jest walka z chochołem, tylko moim zdaniem jedyne wyjście które pozwoli wyjść nam z twarzą. rozumiem, że według ciebie zostawienie tego bez żadnej decyzji jest w porządku? jeśli tak, to ok masz do tego prawo. Natomiast uważam że rodziny ofiar mają prawo do minimum sprawiedliwości i przyzwoitości, jeśli nie na ukrainskiej ziemi, to przynajmniej w domu, w Polsce. a