Wpis z mikrobloga

"Ideolog zbrodniczych czasów”. Premier Mateusz Morawiecki o Stepanie Banderze

- Jesteśmy skrajnie krytyczni wobec jakiegokolwiek gloryfikowania Stepana Bandery, nie może tu być żadnego niuansowania. W następnej rozmowie z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem powiem o tym bardzo, bardzo jednoznacznie - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki pytany o upamiętnienie Stepana Bandery przez parlament Ukrainy.

Za slowami powinny isc czyny. Ukraincy przyzwyczaili sie juz do naszego biadolenia dotyczacego OUN-UPA wiedzac, ze jestesmy w stanie przelknac tego typu problemy ze wzgledu na konflikt z Rosja.

Tak, powinnismy pomagac Ukrainie, ale... pomoc powinna miec swoja cene. I kolejny raz nie wykorzystujemy sytuacji i nie rozwiazujemy polsko-ukrainskich problemow, ktore z kazdym rokiem przybieraja na sile i wadze. Mowiac szczerze, mowi znajomi Ukraincy wysmiewaja nasze pretensje i mowia, ze nasza krytyka i nasze protesty nie maja zadnego znaczenia "bo i tak zrobimy to, co powie nam Waszyngton".

#ukraina #polska #bandera #polityka
Pobierz
źródło: comment_1672701411Eb2BFeG63TTXw5raQJZwnK.jpg
  • 100
@malinq:
Dla Tomeczka "ideologiczny fundament panstwa" to piosenka XD

Zresztą:

"batko nasz Bandera" - te slowa zostaly wypowiedziane przez prezydenta Ukrainy.


@tomasz-maciejczuk: Nie zostały. Nigdy Zełenski tej piosenki nie śpiewał i jej nie cytował. Skończ wreszcie kłamać i się wić jak piskorz.
" jakbyś mnie nie nazwał to bym nie zgłosił twojego komentarza" - chyba jednak nie ja mam problemy z czytaniem, drogi Malinq :)


@tomasz-maciejczuk: mam wrażenie, że rozmawiam z niedorozwiniętym, ale to może kwestia tego, że translator rosyjsko-polski Ci daje dupy. Wytłumaczę Ci najprościej jak potrafię.

1. Pytasz dlaczego modki usuwają nasze komentarze
2. Odpowiadam, że nazwałeś mnie idiotą
3. Zaprzeczasz twierdząc, że tego nie zrobiłeś
4. Ja odpowiadam Ci, że
@tomasz-maciejczuk: porównywałem twoje brednie o tym, że twoi znajomi Ukraińcy Ci coś powiedzieli, do tego, że mi moi znajomi Ukraińcy coś powiedzieli o twojej matce. Nie bez powodu w sądzie, nie można zeznawać tego co ktoś powiedział.

A idiotą mnie nazwałeś, przestań się wypierać i robić ze mnie debila, bo robisz z siebie debila.
"batko nasz Bandera" - te slowa zostaly wypowiedziane przez prezydenta Ukrainy.


@tomasz-maciejczuk: to poproszę o linka na potwierdzenie - przecież nie jesteś kacapskim propagandystą.

Czy kult Bandery, Szuchewycza i Klaczkiwskiego to cos pozytywnego czy negatywnego w Twoim rozumieniu?


@tomasz-maciejczuk: oczywiście, że negatywnego. Ale na skali od 0-10 to twoje #!$%@? o tym jest negatywne na 3, a ilość Ukraińców popierających banderę jest dla mnie na 0.2.
@tomasz-maciejczuk: Dobra, dzbanie, po twojemu: kiedy i gdzie Zełenski wypowiedział słowa "batko nasz Bandera" jak twierdzisz. Miejsce, czas, nagranie, link, cokolwiek. Podpowiem: nigdy i nigdzie, więc nie #!$%@? i skończ błaznować.
Dyskujsa sie troche rozmyla


@tomasz-maciejczuk: Nie rozmyła, tylko skonkretyzowała. Piszesz mi i @JPRW o tym co powiedział Zełeński i na podstawie tego chcesz dyskutować, to udowodnij to, bo nie ma nikt zamiaru dyskutować o twoich urojeniach od wódy.
A teraz poprosze o wyjasnienie dlaczego glowny dowodca armii Ukrainy ma w swoim biurze popiersie Bandery, fotografuje sie na tle Bandery, dlaczego Rada Najwyzsza uznaje OUN-UPA, Bandere i Szuchewycza bohaterami, dlaczego z kazdym rokiem przybywa ulic nazwanych w czesc zbrodniarzy z OUN UPA.
Wiadomo, ze jest.


@tomasz-maciejczuk: to dlaczego, w rankingu na najwybitniejszych Ukraińców wszechczasów zdobył 11%? Wynik porównywalny do najlepszych sondaży konfederacji której lider do niedawna chciał, żeby Putin rządził Polską xD
A teraz prosze odpowiedz na moje pytanie - czy oceniasz pozytywnie propagande i kult OUN-UPA?


@tomasz-maciejczuk: nie mogę ocenić czegoś co widzę tylko w postach ruskich śmieci i na pikabu, ale hipotetycznie jakbym zobaczył to ocenię ją negatywnie.