Wpis z mikrobloga

Czy jeśli lecę np z UK na Kubę z przesiadką w Hiszpanii i pierwszy lot jest British airways a drugi Iberia czyli różne linie lotnicze ale na jednym bilecie bo kupiłem na podstronie z wyszukiwarki lotów to jak nadaję rower w kartonie to jak mam za niego zapłacić i czy muszę pisać do obu przewoźników czy do np strony od której kupiłem bilet na lot?
Bo przy zakupie biletu nie ma opcji żeby wybrać sprzęt sportowy lub rower i za niego zapłacić jak jest np w Ryanair gdzie odrazu da rade wybrać taką opcję.
#podroze
#kolarstwo
#podrozujzwykopem
#rower
#bikepacking
#lotnictwo
#pytanie
#pytaniedoeksperta
#porady
#poradadnia
#pytaniedoeksperta
Pobierz adamsowaanon - Czy jeśli lecę np z UK na Kubę z przesiadką w Hiszpanii i pierwszy lot...
źródło: comment_1672675155gBikT5EbrTCjNdnaGu8KVu.jpg
  • 18
@deekte: lecę z Londynu do Madrytu British airways i tam mam 1 godzinę na przesiadkę i potem Iberia leci do Havana.
A powrót też kilka tygodni później tymi samymi przewoźnikami wszystko zapłaciłem za jednym razem całość za 4 loty.
@mjjm: czyli że mam się spodziewać że bagaż, rower pewnie nie dojedzie ze mną?
Kurcze a ja mam zamiar odrazu iść spać w namiocie poza miastem a nie po hotelach żeby czekać na bagaż.
Jeśli by nie przyleciał teoretycznie i zajęło by im to kilka dni, to jeśli będę musiał kupić hotel na ten czas to oni mi za to zwrócą?

@deekte: ok dzięki spróbuje,
British airways czytałem że biorą
@adamsowaanon: BA i Iberia to jest ten sam alianz i często mają między sobą loty code-share.
Na przyszłość, kupuj przez strony BA lub Iberii i na jednym bilecie. Oszczędność kilku złotych na pośredniku nie jest warta pieprzenia się po infoliniach i płacenia po kilka razy za ten sam bagaż. Jak tutaj wypadnie ci lot, to jesteś w dupie, a tak to problem linii lotniczej.
@globalbus: czyli jeśli lot British airways się opóźnia i Iberia odleci więc rower też nie poleci,
Wtedy kupuję nowy bilet na Kubę z własnej kieszeni najbliższym terminem i obciążam pośrednika za wszystko czy British airways który się spóźnił?
Chyba nie jestem pierwszym w takiej sytuacji.
@adamsowaanon: odpowiedzialność i roszczenia idą do pośrednika. Jak się z nim dogadasz w razie problemów to twoja sprawa.
Tu o tyle dobrze, że bilet jest na code-share, więc wołają cię po numerze lotu BA we wszystkich lotach. Jak wskakuje numer lotu na stronie BA, to tam dokupisz bagaż (jedna sztuka rejestrowanego w BA robi za rower)
@globalbus: domyślam się że jeśli byłby self transfer przy przesiadce to już była by najgorsza opcja bo wtedy bym musiał dwa razy za rower płacić w innych liniach,
Już miałem tak zrobić bo wtedy było kilka godzin na przesiadkę.
Ale wtedy podróż by mi trwała z 50 godzin łącznie zamiast 14-18 godzin
@adamsowaanon: Masz wszystko na jednym bilecie, więc dolot powinieneś mieć zapewniony. Linie zobowiązały się dowieźć Cię z Londynu do Hawany.
Jeśli bagaż za Tobą nie nadąży, to na Kubie podajesz adres, pod który kurier powinien dostarczyć Ci rower i walizkę. Standardem jest, że idziesz wtedy na zakupy i kupujesz cicuchy na koszt linii lotniczej.
Uzyskanie kasy za hotele może być ciężkie. Nie mówię, że niemożliwe, ale wydaje się mocno nietypowym przypadkiem.
@dybligliniaczek: To wszystko kwestia jak dobrego będziesz miał prawnika i na jakiego sędziego trafisz ;-)
Myślę, że w miarę bez problemu zwróciliby za wypożyczenie roweru do czasu dostarczenia właściwego.