Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
2 lata temu odziedziczyłem kilka hektarów pora rolnego. Dowiedziałem się, że jeden z sąsiadów od co najmniej roku bezprawnie sobie je uprawia. Skonfrontowałem się z nim, niestety jest to człowiek bardzo nieprzyjemny, moją prośbę o zaprzestanie wyśmiał mówiąc, że już zasiał na następny sezon, ofertę dzierżawy również zignorował, powiedział że za nic nie będzie płacić.
Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Już walić to co zarobił w ostatnich latach, ale za ten rok mu nie daruję. Zgłosić na policję nie mam czego, bo może się wszystkiego wyprzeć, a pole mam ponad 100km od domu, więc też nie zareaguję szybko jak latem będzie zbierać plony. Jedyną opcją jaka przychodzi mi do głowy to zatrudnienie kogoś z tamtych okolic do zebrania plonów z tego pola przed nim, pytanie czy polskie prawo znów nie chroni takich "dzikich użytkowników" pora rolnego?
Macie jakieś pomysły?

#pytanie #prawo #uprawaroli #rolnictwo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b2094e7b6d682323d71d85
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 104
  • Odpowiedz
@Celinka95: Nie zmienia to faktu, że nie będzie to kilka stówek zdecydowanie.

Dopisujesz sobie własna narracje pod obronę wadliwej tezy - najpierw sugerujesz, że jest to część nieruchomości, a w następnej kolejności sugerujesz, że nieruchomość położna jest w nieatrakcyjnej lokalizacji, Classic
  • Odpowiedz
@Celinka95: W którym momencie wypowiedziałem się na temat wyniku procesu?

Podsumujmy
- najpierw doradzasz isc do sądu o bezumowne korzystanie, bo jak piszesz rolnika zaboli kilka stówek (to ty wypowiadasz się na temat wyniku procesu, nie ja)
- błędnie czytasz wpis opa, jako że sprawa dotyczy części nieruchomości,

Nie ma tu żadnego sensu logicznego, biorąc pod uwagę, że jeśli faktycznie byłoby to kilkaset złotych to udzieliłeś właśnie porady temu
  • Odpowiedz
@MolestaEwnement: Masz rację, nie wypowiedziałeś się na temat wyniku procesu, tutaj się zapędziłem.

Jednak to ty się okrutnie spiąłeś na temat prostego komentarza który wskazuje wyłącznie na możliwą drogę dochodzenia tego roszczenia.

PS. Osoby które poszły jako 6-latki do szkoły są już rok po zawodowym, just saying ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz