Wpis z mikrobloga

Dostałem ostatnio takie pismo od Parkdepot (a później przypomnienie) odnośnie przeroczenia czasu parkowania pod McDonalds na Bora-Komorowskiego. Sprawa trochę śmierdzi bo generanie przyszło to zwykłym listem - nie poleconym, z Deutsche Post. Z terminem platności i późniejszymi odsetkami - które są niezależne o terminu otrzymania listu (btw fizycznie otrzymałem go już po tym terminie). Zdjęcie mojego samochodu generalnie robione ziemniakiem - nie widać nic oprócz rejestracji w zasadzie i świateł... podejrzałem stronkę - i ta dla "ukaranych" tylko po niemiecku, z certyfikatem z let's encrypt co już brzmi troche kiepsko, ale domena z 2019. Odgrażają się że jak nie wpłacę 120zł to wpiszą do rejestru dłużników. Pyanie, skad mieli dostęp do moich danych osobowych (po numere rej adres), ziomek z którym byłem w McDonald's takiego pisma nie dostał. I teraz rozkmina czy ktoś na chama robi fotki samochodom i próbuje wyłudzić kasę? Czy to legitne pismo. Pod McDonalds nie widziałem tabliczek o tym (ale mogło mi umknąć). W opiniach googla jedna osoba wspomniała o podobnym pismie (w komentarzu).

Ktos coś takiego widział?

#krakow #prawo #pytanie #mcdonalds #parkdepot
Pobierz TheDo - Dostałem ostatnio takie pismo od Parkdepot (a później przypomnienie) odnośnie...
źródło: comment_1672660678hevRUz0qgJr1Ijdobho8Yq.jpg
  • 32
@TheDo: No i generalnie, jesli to nie próba wyłudzenie to co to za pomysł pod "restauracją" limitować czas pobytu? Parking faktycznie tam nie jest największy ale jak chcesz posiedzieć pogadać to 1,5h łatwo przekroczyć. Biletomatu (jak pod lidlami) nie ma więc w zasadzie ¯\_(ツ)_/¯
@Adams_GA: no tak. Tylko na jakiej podstawie te dane zostały udostępnione? http://www.cepik.gov.pl/dla-obywateli/wniosek-o-dostep-do-cepik

we wniosku takie pola:
- Jestem właścicielem, posiadaczem lub użytkownikiem pojazdu
(również na podstawie umowy leasingu)
- Wnioskuję w imieniu organu lub instytucji
- Mam udokumentowany interes prawny w uzyskaniu danych (np. sądowy
nakaz zapłaty, wyrok)
- Wnioskuję o dane dla celów komercyjnych i niekomercyjnych (np. statystyczne)
Pobierz TheDo - @Adams_GA: no tak. Tylko na jakiej podstawie te dane zostały udostępnione? ht...
źródło: comment_1672661338Lmp7K8MAr36Q3af4iSQ2Kr.jpg
z certyfikatem z let's encrypt co już brzmi troche kiepsko


@TheDo: co jest nie tak z certyfikatami z LE? Poważnie pytam.
Są darmowe, ale w niczym nie są gorsze od tych płatnych, przecież nikt nie sprawdza czy ktoś potrzebuje certyfikat do wyłudzania, nieważne czy kupuje czy bierze darmowy.
zdjęcie zrobione kamerą - są kamery na wjeździe i zaczytują numery z tablic :)


@Lapidarny: Ciekawe czy w podobny sposób działa teraz parking OBI obok - niedawno zlikwidowali parkomaty (nie trzeba brać papierka na darmowy postój) i zastrzegli, że tylko 2 godziny są darmowe.

@TheDo: wołaj jak się sprawa skończy. Listy nie-polecone lubią "ginąć" na poczcie - wcale nie musiałeś go dostać ¯\_(ツ)_/¯ oni też nie mają żadnego dowodu doręczenia
iekawe czy w podobny sposób działa teraz parking OBI obok - niedawno zlikwidowali parkomaty (nie trzeba brać papierka na darmowy postój) i zastrzegli, że tylko 2 godziny są darmowe.


@byferdo: jest to teraz często stosowane - na wjeździe/wyjeździe kamera z LPR, odczytuje rejestrację, system sprawdza godzinę wjazdu i wyjazdu i na tej podstawie generowane jest takie właśnie pismo.
Nie trzeba zatrudniać człowieka który chodzi i wpisuje mandaty, oszczędność bo czasem tego
@Lapidarny właściciele parkingów powinni mieć jakąś furtkę w umowach z zarządcami parkingów, aby dało się anulować karę jeśli przekroczenie jest niewielkie i jeśli kierowca udowodni, że rzeczywiście był klientem (paragon, płatność kartą, cokolwiek).
Rozumiem że chcą się uchronić przed pracownikami okolicznych biur którzy zostawiali samochody nawet na 8 godzin, ale karanie własnych klientów tylko im zaszkodzi.