Wpis z mikrobloga

Drogie mirasy, muszę złożyć kompa do grania. Budżet to 3k bez karty graficznej (mam RTX 3060). Co myślicie o takim konfigu? Dawno wypadłem z obiegu i nie wiem co się teraz składa. Rozdziałka FHD. Wszelkie tipy i zmiany mile widziane.

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=987347&fbclid=IwAR10vUgaKUP3XNaEQnW7jlLGGdLx1dklZi9tCyWt5zozP0HFzXADdICASbQ

#pcmasterrace #komputer #komputery #skladamkomputer
  • 20
@moonraker: niestety ale to chyba mocno wyjedzie poza budżet, dla siebie bym brał DDR5 na pewno, ale czy do prostych gier będzie to robić aż taką różnicę?
@uytx: poczekałbym chwilę aż będą dostępne płyty z B760 intela i szedł w DDR5. kupno nowej platformy teraz z DDR4 to pomyłka imo. do tego jakiś 12400F i będzie git.


@moonraker: Pomyłka to jest inwestycja we wczesne DDR5 xD Minie rok, dwa, trzy i nie dość że dostępne moduły będą o wiele lepszej jakości to jeszcze o półkę taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@10129: napędy na USB to gowno, max prędkość nie przekracza 24x w odczycie cd, poza tym jakość tych soczewek i laserów wola o pomstę do nieba. Sam trzymam komputer z napędami jeszcze na IDE i te odczytują poprawnie nawet mocno porysowane płyty, których napędy w laptopach ~2015 nie widzą wcale
Asus mobo polecam, jadę już na trzeciej mobo od asusa i nigdy nie miałem problemów. No może jedyny minus to z oprogramowaniem do płyty bo czasem wywalało bluescreeny ale to po prostu odinstalowałem oprogramowanie i było git. Teraz mają nowe oprogramowanie armory crate i póki co nie miałem problemów.
@Kompociak: Mam maximusa viii rangera w starym komputerze i nigdy nie narzekałem, dobra płyta jak na tamte lata. Soft trochę dziwny, ale minęło 6 lat więc licze ze jest spora poprawa. Wezme Asusa w takim razie.
niestety ale to chyba mocno wyjedzie poza budżet, dla siebie bym brał DDR5 na pewno, ale czy do prostych gier będzie to robić aż taką różnicę?


@uytx: różnica żadna w praktyce, chodzi wyłącznie o zostawienie sobie furtki na przyszłą rozbudowę.
@uytx: Proponuje Ryzena 5600x, płytę MSI - ja mam B450 GAMING MAX PLUS, ramu min 16gb - DDR 4 styka
koniecznie SSDki.

Zasilacz kup 600-700w - myślę że Silentium PC Vero L3 starczy - klasa Bronze, ale ja mam 500w przy RTX 3070Ti i ryzenie 3600 i daje rade. Nawet jest zapas 50-60w.
@L3gion: Też tak myślałem, ale mam w zasilaczu wszystkie systemy które robią za bezpieke + w biosie włączone systemy które regulują napięcia.

Pracuje tak ponad rok i nie było żadnego udupienia jeszcze.
Skoro kupa to dlaczego ten zasilacz jest na każdej liście polecanych zasilaczy? ;)