Wpis z mikrobloga

74/1000 #1000filmow - PINAKOTEKA
#film #filmnawieczor

Bicentennial Man - Człowiek przyszłości

Film na podstawie opowiadania Isaaca Asimova "The Bicentennial Man". Opowiada historię 200 lat androida do prac domowych, który zachęcany przez właściciela postanawia się upgradeować do coraz to lepszych części przybliżających go do wyglądu i zachowania ludzi. Mimo Columbusa za kamerą i Willimsa w roli głównej ciężko tu mówić o komedii, choć i takie sytuacje w filmie są i można film zaliczyć do kina familijnego. Jednak jest to raczej opowieść gdzie zaczyna a gdzie kończy człowieczeństwo.

Reżyseria: Chris Columbus (Kevin sam w domu, Pani Doubtfire)
S-F, dramat
IMDb: 6.9/10
https://www.imdb.com/title/tt0182789/
https://upflix.pl/film/zobacz/bicentennial-man-1999
WLADCA_MALP - 74/1000 #1000filmow - PINAKOTEKA
#film #filmnawieczor

Bicentennial ...

źródło: comment_1672647014bZOk3EdB8PemjHKThFuVcJ.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Mimo Columbusa za kamerą i Willimsa w roli głównej ciężko tu mówić o komedii


@WLADCA_MALP: Sporo filmów, w których grał Williams, często były podszyte pewnym dramatyzmem. Williams genialnie się w nich sprawdzał
  • Odpowiedz
@Wozyack: Ja juz dawno, jeszcze w czasach Pani Doubtfire, zastanawiałem się- czy ten czlowiek ukrywa w sobie jakis wewnetrzny bol i cierpienie? Czy to tylko gra aktorska. Wydaje mi się ze jego depresja byla widoczna przez bardzo dlugi czas, depresję da się u ludzi poznac. Nie tylko w tym ze mowi doslownie „zycie nie ma sensu” albo „nie chce mi się żyć”, tylko czasami to widac w ich smutku w oczach,
  • Odpowiedz
@ksiak: kiedyś to trafiłem, o ile dobrze pamiętam to było opowiadanie. Pewnego razu na wakacje zjechało tyle ludzi, że zabrakło dla mnie miejsca na nocleg i okazało się, że ktoś ma klucze do biblioteki a tam jest wolny pokój z posłaniem. Ponad tydzień sam mieszkałem w bibliotece (zamkniętej w wakacje) i mogłem połykać co sięgnąłem z półki. W czasach bez Internetu, czytałem co ma fajniejszą okładkę. Nie rzucałem się na cegły,
  • Odpowiedz