Wpis z mikrobloga

Miseczki drogie. Właśnie umiera mój tato. Organizacja i zamknięcie wszystkich spraw spadnie na moją głowę, bo mama niesprawna. Mieszka spory kawałek ode mnie i chciałbym oczywiście załatwić wszystko/maksymalnie dużo w czasie tygodniowego pobytu, zanim zabiorę ja do siebie. O jakich sprawach mniej i bardziej oczywistych trzeba pamiętać? W sensie urzędy, konta, ubezpieczenia, abonamenty itd itd
#kiciochpyta #smierc #rodzina
  • 3
Wyrazy współczucia, pamietaj zebybrozwiazac umowy na prad wode gaz jeali masz w planiezabranie mamy i dom mieszkanie ma stać puste. Do tego wszelkie umowy jakie byly na ojca przepisujesz na siebie, abonamenty rozwiazujesz albo na siebie bo za kilka miesiecy wierzyciele beda oknami walić. Przejzyj wszysrlie dokumwnty jakie maja. Tak samo jak jest uregulowana sprawa domu mieszkania gruntu. Nowy rok to podatki trzeba oplacic. Smieci zglosic w urzedzie ze jedna osoba mniej
@Mistrz_Motyl: CIężki temat. Wyrazy współczucia.

Zacząłbym od uregulowania ewentualnych finansowych spraw taty (podatek gruntowy, ewentualne kredyty, pożyczone pieniądze), bo kasa zawsze jest tematem problematycznie narastającym wraz z upływem czasu. Na razie nic ważniejszego nie przychodzi mi do głowy ale na pewno warto przyjrzeć się też pilnym sprawom mamy i jej zdrowia - lekarstwa, lekarze (psycholog, śmierć bliskiej osoby przechodzimy różnie), rehabilitacja (jeśli przechodzi lub ma przejść). Dopiero potem sprawy urzędowe, etc.