Wpis z mikrobloga

Mirki chce dołożyć licznik pomiarowy przed moją pompą ciepła. Z racji ze mam bardzo mało miejsca a pomiar zajmuje 7miejsc muszę go umieścić pod aktualna skrzynka. Czy mogę przedłużyć przewody od 3 faz? W jaki sposób najlepiej? #elektryka
  • 12
Przedłużyć można kostką wago. Trzeba sprawdzić na kostce prąd znamionowy żeby był 20 A lub więcej. Te najmniejsze wsuwane kostki są do oświetlenia i mogą nie wystarczyć. Te z pomarańczową dźwignia są mocniejsze.
@ZikMiak trochę XD bo przy 10A to potrafi się to złącze zluzować, tj śrubki na gwincie jakby się odkręcały więc nawet przy dłuższej obciążalności trochę strach tego używać.
Do PC bym nie użył , trzech powodów:
Plastik topi się przy większym obciążeniu nawet 10A, drugie to przy mocniejszym dokręceniu potrafi pękać i strach użyć tego jako pewne połączenie a trzecie to nie wiem.
@Zarzutkkake: Moim zdaniem największym minusem tych złączek jest zacisk śrubowy, który śrubą wcina się w drut. Jesli dokręci je za mocno to uszkodzony drut złamie się w złączce, ale nie wypadnie i będzie się grzać.
W wszystkich eskach zacisk śrubowy ściska blachę która dociska drut, w tych zaciskach przyoszczędzili.