Wpis z mikrobloga

Sytuacja papieży idealnie odzwierciedla różnice między Polakiem a Niemcem

Polak:

42 stopnie gorączki, ropa leci każdymi otworami, rurka bo nie potrafi normalnie oddychać ale #!$%@? idzie do roboty bo sef zabierze 50 zł premii regulaminowej albo kierownik będzie ksycał

Niemiec:

Źle się czuje, chyba trzeba na L4 by wyzdrowieć albo nawet na dłuższy odpoczynek choćby miał trwać do emerytury.

#papiez #2137
  • 9
@sylwke3100: cały myk polega na tym że jak Niemiec idzie na L4 to jest to prawdziwe L4 spowodowane choroba. Jakby Polakom pozwolili tak chodzić to połowa zakładu była by na fałszywym L4. Pewnie wielu z was nie pamięta ale jeszcze na początku lat 2000 była to dosyć częstą praktyka. Kupowało się fałszywe zaświadczenie od lekarza i szło na L4. Nie wiem jak jest teraz ale wydaje mi się że chyba trochę
Kupowało się fałszywe zaświadczenie od lekarza i szło na L4. Nie wiem jak jest teraz ale wydaje mi się że chyba trochę ukrócili ten proceder


@Totendajnapiwo: masz e-recepty i e-zwolnienia za 3-5 dyszek i tak samo działa
@sylwke3100: cały myk polega na tym że jak Niemiec idzie na L4 to jest to prawdziwe L4 spowodowane choroba. Jakby Polakom pozwolili tak chodzić to połowa zakładu była by na fałszywym L


@Totendajnapiwo: Dziś nie trzeba mieć fałszywego L4, w wielu wypadkach jeden telefon do poradni i teleporada czy spotkanie i masz L4.

Dodatkowo jest masa ludzi co L4 traktuje jako drugi urlop szczególnie kiedy mają jakieś swoje faktyczne przypadłości