Wpis z mikrobloga

Najśmieszniejsze w tej wojnie jest to, że gdyby Rosja by w 2014 nie zrobiła nic, to pewnie wyszłaby na tym nieporównywalnie lepiej, bo Ukraina - jak to niejednokrotnie miała w zwyczaju po 1990 roku - prawdopodobnie znowu rozczarowałaby się prozachodnim kierunkiem polityków i zaczęłaby znowu lawirować nieśmiało między wschodem i zachodem. A tak cyk, wojna i konsolidacja narodu wokół wspólnego wroga gotowa.

#!$%@? nie wiem, może Putin to jednak agent amerykański?

#wojna #ukraina #rosja.
  • 21
Za tą kasę mogli by kupić pewnie z 50 razy ukraińskich polityków i przejąć władzę jak mieli wcześniej.


@norther: Girkin kiedyś o tym mówił w odpowiedzi na jakieś pytanie. Wg niego, rzecz w tym, że oni Ukraińców kupili, ale właśnie "ich" oligarchowie wpadli na pomysł, że jak pójdą na zachód, to "zalegalizują" i zabezpieczą swoje majątki od rosyjskiej łaski. Tak go przynajmniej zrozumiałem.
@Jimmybravo: Ja myślę inaczej. W czasie ww2 hitlera karmili informacjami, że uk nie ma już praktycznie lotnictwa i przestaje się liczyć, bo kazdy mu się bał przekazać prawdziwe informacjie. Później nagle ździwienie, że nie mogą wygrać bitwe o angilie i tak właściwie od tego momentu niemcom przestało dobrze iść. Po prostu pycha, niedoinformowanie przegrywa wojnę. Ruskie nie potrafią wskazać co jest celem wojny, z kim walczą, a ich władze nie znały
jakby zrobili za tę kasę zwykłym Ukraińcom sensowne inwestycje


@jast: wystarczyłoby żeby u siebie zrobili sensowne inwestycje za tą kasę i pokazali krajom bloku wschodniego że warto się z nimi zadawać xD 80mld to absurdalne pieniądze, wykorzystane odpowiednio dałyby rosjanom taki jumpstart że mogliby faktycznie stać się potęgą a nie wiecznie pozostawać wydmuszką
@esko: Rosja w 2014 musiała zareagować, bo Ukraińcy obalili moskiewskiego pachołka robiąc ten cały Majdan. Putin zaczął się obawiać, że jeżeli zostawi Ukrainie samej sobie, to ta przyłączy się po 5, 10 czy tam 15 latach do UE i NATO i Amerykańskie bazy przesuną się na odległość 400 km od Moskwy. Robiąc tę operację w 2021 roku myśleli, że pójdzie im tak gładko i bezboleśnie jak w 2014.
A ja mam taką teorię: początek wojny hybrydowej w 2014 roku oraz aktualna inwazja Rosji nie miała tylko na celu podporzadkowanie sobie Ukrainy ale także zmocnienie aktualnej władzy Putina i jego świty. W 2014 tak naprawdę wszystko się udało i nawet pseudo pro zachodni liderzy w Rosji akceptowali nielegalne przejęcie Krymu od Ukraińców. Ale przyszedł 2022 a plotki głoszą, że w 2021 roku strasznie spadło poparcie dla Putina. Więc cyk dwie pieczenie
@esko: dodajmy, że przed aneksją krymu rosja miała wyższe pkb na mieszkańca, niż polska, więc kto wie jaki poziom życia byłby tam dzisiaj, może ruski mir wtedy zainteresowałby szarego ukrainca.

@matiimakaka:

Putin zaczął się obawiać, że jeżeli zostawi Ukrainie samej sobie, to ta przyłączy się po 5, 10 czy tam 15 latach do UE i NATO i Amerykańskie bazy przesuną się na odległość 400 km od Moskwy.


NATO nigdy nie
@norther: nie szefie, sorry. Nie zauważyłem, że napisałeś więcej niż jeden post tu xD
Chodziło mi o artykuł ile siana wydała Rosja na wojnę już.