Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do klawiszowców/pianistów samouków, mianowicie... jak się uczyć? Znam teorię muzyki na wystarczającym poziomie, umiem coś przy dobrych wiatrach sensownego wymyślić, ale moje umiejętności są dość miałkie. Nauczyłem się parę prostszych utworów ulubionych kompozytorów/muzyków i nie wiem jak się uczyć, żeby wywindować swój poziom. Polecacie jakieś tutoriale, samouczki, kursy, ćwiczenia? Trochę jestem jak dziecko we mgle.

#muzyka #instrument #pianino #keyboard
  • 2
@budep: weź sobie prywatna lekcje z kimś kto ma dobre opinie. Niech cię zdiagnozuje i dobierze ci utwory do umiejetnosci.
Wtedy uczysz się poprzez czytanie i klepanie w klawisze dopóki tego nie zapamiętasz. Potem grasz ile wlezie. Utwór wchodzi w palce i już umiesz więcej - coś nowego - np jakis motyw itp itd ¯\(ツ)
Dużo cierpliwości i wytrwałości to wymaga
@budep: warto robić ćwiczenia na technikę, bo to najbardziej blokuje i bez techniki ciężko zagrać trudniejsze fragmenty..

Ja polecam ten kurs: https://szkolapianina.pl/kt-ps/

Inne od nich: improwizacja. Jak już coś grasz i znasz teorię to inne kursy raczej lub pozniej, to taka standardowa nauka na początek. Ale ten kurs z techniki jest mega.

Albo nauczyciel, który ułoży jakiś plan ćwiczeń, ale to już kosmiczne pieniądze są..