Wpis z mikrobloga

Wzrost średniej krajowej na Ukrainie od stycznia 2015 roku do stycznia roku 2021.

Jak widać, mimo jątrzącej się wojny w Donbasie, zarobki na Ukrainie w zaledwie 6 lat wzrosły trzykrotnie, ze 160 dolarów na miesiąc, do 490 dolarów na miesiąc. To tak jakby Polacy w 6 lat przeskoczyli z obecnego poziomu, do poziomu Niemiec.

Wystarczyło tylko większe otwarcie się na gospodarkę Zachodu i odcięcie się od ruskich.

Patrząc na ten wykres można lepiej zrozumieć, czemu Ukraińcy nie chcieli "świętego spokoju" pod ruskim butem i wolą walczyć o bycie częścią Zachodu, niż żyć w nędzy w "ruskim mirze".

Gdyby Polacy widzieli, że nasz kraj tak szybko zap#$&dala w dobrym kierunku, też by dużo chętniej chcieli za niego walczyć.

#ciekawostki #ukraina #ekonomia #wojna #wojsko #rosja #gospodarka
s.....i - Wzrost średniej krajowej na Ukrainie od stycznia 2015 roku do stycznia roku...

źródło: comment_1672383827W4acR3tlQ94tOEsXmKLCRc.jpg

Pobierz
  • 80
@skitarii: Troche manipulujesz kolego. Bo stawiasz tak sprawę jakby wspaniali Ukraińcy szli pewnie w świetlaną przyszłość, a my głupie polaczki mieli gówniany #!$%@? kraj. Wiem, że na wykopie to jest popularna narracja, ale nawet bez wojny Ukrainie dojście tam gdzie my jesteśmy teraz zajęłoby mnóstwo czasu jako skorumpowany kraj rozkradziony przez oligarchów. Także na spokojnie z tym gloryfikowaniem ich. Tak wiem, onuca blablabla. A już #!$%@?, że Polacy by nie walczyli
Troche manipulujesz kolego. Bo stawiasz tak sprawę jakby wspaniali Ukraińcy szli pewnie w świetlaną przyszłość, a my głupie polaczki mieli gówniany #!$%@? kraj.


@fiedya: gdzie coś takiego napisałem? To tylko twoje domysły z dupy.

Ja napisałem, że Ukraina przed obecną wojną rozwijała się dużo szybciej niż Polska w ostatnich latach.

Wiem, że na wykopie to jest popularna narracja, ale nawet bez wojny Ukrainie dojście tam gdzie my jesteśmy teraz zajęłoby mnóstwo
@skitarii: Zakładam, że większość +30 latków doskonale widzi różnicę jak wyglądał kraj 20 lat temu a jak wygląda dziś - to, że nie chcemy za niego walczyć nie ma z tym nic wspólnego - tylko z włądzą która rozkradła kraj w imię boże, kredyty są na dziesięciolecia, społeczeństwo przez 2-3 dekady nie dorobi się w zasadzie nic poza garbem - i jeszcze mamy za to walczyć ? :) Nie mam zamiaru
Myślę, że autor chciał bardziej pokazać to czemu Ukraińcy walczą o swoje ziemie i nie chcą ruskiego buta. To że szkaluje Polskę, to myślę już ma we krwi xDD


@pytanie_o_uber: jak stwierdzenie faktu, że Polska nie rozwija się tak szybko jak Ukraina, bo u nas w 6 lat wypłaty nie rosną trzykrotnie to "szkalowanie Polski" to ty musisz być sebixowym pato-patriotą, który nie umie znieść prawdy o własnym kraju XD
@skitarii: ale porównuj wzrost w wartościach bezwzględnych, a nie że im "wzrosło trzykrotnie", jak sam wspomniałeś gdybyśmy mieli 3krotny wzrost to byśmy Niemcy dogonili, im wyższy poziom tym ciężej o spektakularny wzrost procentowy. Teorii, że by nas dogonili w 2030 nawet nie skomentuje :) Kraj, który miał/ma korupcję taką jak my w latach 90tych. Wspaniała przestrzeń dla biznesu.
@PolskaPrawicaLubiWCzoko: @skitarii: Wam sie wydaje, że jak wojna wybuchnie, to każdy siądzie i będzie liczyć zadłużenie państwa, stan budżetu i wtedy bedzie kalkulować czy warto walczyć za kraj. Rozumiem, że jak by sie ta #!$%@? chołota z rassiji to naszła, to byście mieli w pompie, że mordują ludzi itp, bo gdzie indziej państwo jest lepiej zorganizowane, to już wyłóżmy lage na Polske. To w takim razie nie wiem po co
ale porównuj wzrost w wartościach bezwzględnych, a nie że im "wzrosło trzykrotnie", jak sam wspomniałeś gdybyśmy mieli 3krotny wzrost to byśmy Niemcy dogonili, im wyższy poziom tym ciężej o spektakularny wzrost procentowy.


@fiedya: a czemu? Liczy się wzrost względny. Gdyby porównywać wzrost w wartościach bezwzględnych, to Polska rozwijałaby się gorzej od Niemców.

Teorii, że by nas dogonili w 2030 nawet nie skomentuje :) Kraj, który miał/ma korupcję taką jak my w
s.....i - > ale porównuj wzrost w wartościach bezwzględnych, a nie że im "wzrosło trz...

źródło: comment_16723881594hL9vzrmAXJLhk8K8AXPxd.jpg

Pobierz
fajmy wykresik dałeś, teraz ja dam swój, gdzie jest ta nasza zacofana Polska :) Ale oczywiscie oni mają o co walczyć, a my nie mamy xD


@fiedya: ale wiesz, że PKB to nie wypłaty? XD

Akurat w Polsce mała część PKB idzie na wypłaty dla pracowników.
Przecież Polska wydaje teraz jakieś kosmiczne sumy na zbrojenie bodajże najwięcej w Europie w ostatnim czasie.


No, na sprzęt. A obsługiwać mają go poborowi i rezerwiści.

Co do zarobków żołnierzy, to nie wiem jak jest, więc nie będę komentować.


@fiedya: to po co się mądrzysz o obronie kraju, jak nawet nie masz pojęcia o sytuacji jego obrońców? XD
i już kończe dyskusje, bo jest bez sensu polemizować czy ktos sensowanie walczy na Ukrainie, zeby mu o kolejne 200 usd wzrosly zarobki za pare lat czy bez sensu jest walczyc za Polske, gdzie ten poziom co oni osiagnelismy juz dawno ¯_(ツ)_/¯


@fiedya: według twojej logiki, Polacy powinni walczyć o Niemcy, a nie o Polskę, bo nie liczy się to czy kraj się rozwija i idzie w dobrym kierunku, tylko to