Wpis z mikrobloga

Czy wzięcie sobie karty kredytowej może obniżyć zdolność kredytową?


@ksardas: Oczywiście, jak każdy kredyt (karta kredytowa to forma limitu kredytowego z dodanym plastikiem). Aczkolwiek każdy bank inaczej sobie liczy tę "obniżkę" i może się okazać, że przy odpowiednio wysokich dochodach nie wpłynie to znacząco.

Posiadanie prawidłowo obsługiwanej karty może za to wpłynąć pozytywnie na wiarygodność kredytową, czyli tzw. scoring.
  • Odpowiedz
Czy wzięcie sobie karty kredytowej może obniżyć zdolność kredytową?


@ksardas: Tak.

Posiadanie prawidłowo obsługiwanej karty może za to wpłynąć pozytywnie na wiarygodność kredytową, czyli tzw. scoring.


@sammler: W przypadku kredytu hipotecznego nie jest to jednak potrzebne. Brak historii kredytowej nie jest przeszkodą do uzyskania kredytu hipotecznego i pozytywna historia kredytowa w żaden sposób nie ułatwia uzyskania takiego kredytu i nie wpływa na jego warunki. W przypadku gdy historia kredytowa jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@marcpol dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Planuje wziąć kredyt hipoteczny w sierpniu.
Czy w takim razie ma sens żeby wziąć teraz na raty zmywarkę? A może najlepiej byłoby ją spłacić wcześniej, np po 3 miesiącach?
Czy ma sens wzięcie teraz pożyczki np 5000zl żeby spłacić ją już po miesiącu żeby polepszyć scoring?
Szukałem informacji, ale niestety nic nie znalazłem, będę wdzięczny za jakiekolwiek info ʕʔ
  • Odpowiedz
Czy w takim razie ma sens żeby wziąć teraz na raty zmywarkę? A może najlepiej byłoby ją spłacić wcześniej, np po 3 miesiącach?

Czy ma sens wzięcie teraz pożyczki np 5000zl żeby spłacić ją już po miesiącu żeby polepszyć scoring?

Szukałem informacji, ale niestety nic nie znalazłem, będę wdzięczny za jakiekolwiek info ʕʔ


@ksardas: Takie działania są zupełnie niepotrzebne i mogą nawet zaszkodzić.
  • Odpowiedz