Wpis z mikrobloga

#wroclaw #fotowoltaika #zalesie
Dziś jechałem obwodnica Wrocławia, mijam stadion i na ostatnim piętrze parkingu stawiają fotowoltaike.
No i pytanie
nie spodziewają się już kpl zajętego parkingu czy jak.
Postawili to na miejscach parkingowych, zdaje sobie sprawę że przez 99% stoi nie wykorzystane, ale zamysł stadionu i jego parkingu chyba nie po to wydawało się mln zł.
Dziwne to dla mnie.
Człowiek stary, a czasem zdziwiony
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dzejkop2399: nie, na parkingu i to na dachu.
@Znowmuszewymyslec: stoi to już dawno, podobno gdzieś niżej mają miejsca parkingowe w wystarczającej ilości. Mnie tylko wkurza to marnotrawstwo bo ktoś wydał masę kasy na ostatnie piętro parkingu po którym mogą poruszać się auta a teraz postawili tam lekkie PV

Piszą że PV zajmie 260 miejsc parkingowych ale dodali 1200 nowych więc jest na plus. Według mnie jednak w mieście powinien być
@magawek: ja wiem że sie opłacało i bedą mieć szybko zwrot(chyba 3-4 lata). Rozumiem tez dlaczego zostało to zamontowane po północnej stronie stadionu i wschód zachód. Jak dostane fure od ojca to tez mi sie bedzie ją opłacało sprzedać za pół ceny. Ten stadion jeszcze się nie "zamortyzował", wiec koszt częsci parkingu na kórej powstało PV powinien być wzięty pod uwagę przy liczeniu opłacalności z PV. Tak biorąc wszytko pod uwagę
@Viking-: Zależy jak liczyć:P
2MWh z miejsca parkingowego rocznie, parkownaie kosztuje 20zł
Jak policzymy tylko dni w roku w któych jest pełne obłozenie parkingu i uwzględnimy że te miejsca są zajmowane jako ostatnie to nawet wiecej niż 3x.
Ja nie mówie żeby nie stawiac na parkingu tylko zeby dołożyć 10-20% do ceny i postawić to na konstukcji, nie musi być szczelna, nie musi miec orynnowania, tylko zeby się dało wjechac pod
@Znowmuszewymyslec: ten stadion to żywy mem. Przy każdej imprezie jest problem z parkowaniem, wszystkie okoliczne chodniki, ścieżki rowerowe i pasy zieleni pozastawiane bo nie ma gdzie parkować, a oni kolejne miejsca parkingowe zabierają xD nie mam dokladnych informacji , ale pewnie z połowa terenu parkingowego już jest wynajmowana. Na parkingu masz już: tor kartingowy, lodowisko, dodatkowe boisko, wypożyczalnie aut, plac dla kempingów, park dmuchanców, sprzedaż choinek, testy/szczepienia covid i pewnie masę