Wpis z mikrobloga

#motocykle siema prosze o małą podpowiedź w kwestii przygotowania motocykla do sezonu. chce oddać do meachnika motocykl przed sezonem żeby mo ogarnął wszystko co jest do roboty i zastanawiam sie czy warto zrobić to np w lutym albo w styczniu czy czekać do marca/kwietnia? czaje, że w zime to są pewnie wolniejsi i z terminami lepiej ale czy potem jak motocykl postoi te dwa albo trzy miesiące to nie mija się ze celem? no i czy ktoś może ma godnego mechaniora od motocykli w Białymstoku i okolicach, kogo może polecić?
  • 22
też myślę, że nic sie nie stanie ale naoglądałem się jakiś youtubowych kolesi od motocykli i mówią że jak długo stoi zalany nowym olejem to niedobrze.nie wiem dlatego się pytam.
@mikeeho ja osobiście nie robiłem (bo mój ostatni motor to Jawa 350 (ʘʘ) , ale sąsiad już trzeci sprzęt od kilku sezonów tylko do nich wozi i zawsze zadowolony, zobacz opinie, naprawdę wysoko
mówią że jak długo stoi zalany nowym olejem to niedobrze.nie wiem dlatego się pytam.


@mikeeho: Nie zawracaj sobie tym głowy. Rób teraz, póki są luźne terminy, bo jak się zwalą wszyscy w Kwietniu, to na moto będziesz czekał na odbiór do Czerwca. Jak majówka będzie ładna, to Cię dupa będzie bolała, że wszyscy latają, a twoje stoi rozgrzebane i robią na raty z doskoku.
@mikeeho: teraz w Polsce jest ciepło, w sylwestra, w środku nocy ma być kilkanaście stopni. Wykorzystaj to i pogadaj z mechanikiem, powiedz mu co chcesz mu zlecić i czy jest chętny i czy możesz podjechać na dniach.
Wiosną, to jak zwykle, masa ludzi swoje gruzy zostawi u mechaników, a Ty będziesz miał problem by zajął się nawet rzeczą, która zajmuje 30-60 minut max (wszystko zależy od miejscowości, liczby mechaników, liczby użytkowników
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bocznica: serio oglądałem film gdzie koleś mówił że jak zalejesz olej na zimę to na wiosnę trzeba nowy.czaje że to jest spuszczanie się.dlatego pytam.
@mikeeho: ja zawsze oddaję w ostatni ciepły tydzień, w tym roku wypadło pod koniec listopada. Bez kolejek, bez problemu, umyję, zaleję i spokój do połowy sezonu.
W marcu kolejki już są na 2 tygodnie, a pogoda często gorsza niż w listopadzie, w kwietniu to już tylko odbiór po majówce.