Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo #strzelnica #lowiectwo #myslistwo Kochani, nie jestem myślimy, po prostu lubię kupować zabawki, które mi się podobają, a czuje potrzebę posiadania czegos z czego będę mógł strzelać na długi dystans, dlatego wybor padł na Winchestera 70 Classic Hunter. Lubię duże kalibry, widziałem kilka filmików jak wyglada balistyka 30-06 i 308, z racji tego, ze lubię klasykę sklaniam się ku 30-06, ale mam do was pytanie - z czego najczęściej strzela się na zawodach i czy będzie jakaś wielka różnica skoro nie poluje, a jakoś bardziej odpowiada mi wiekszy kop 30-06?
DrFaithless - #bron #strzelectwo #strzelnica #lowiectwo #myslistwo Kochani, nie jeste...

źródło: comment_1672229701bTcavh2eUKtfwxjhajPfzA.jpg

Pobierz
  • 25
@DrFaithless: 30-06 to dość leciwa konstrukcja, wcale nie ma wybornej balistyki. Mało tego, cena powala. Myśliwy który strzeli 20 naboi w roku i bierze ten kaliber dla energii, to rozumiem, ale jak interesują Cię skupienia na tarczy to zastanowiłbym się na 6,5 Creadmore albo czymkolwiek mniejszym ale z wydłużonym pociskiem. Sam się przygotowuję do kupna czegoś pod long range i 30-06 wyeliminowałem na samym początku. Jak będziesz chciał dziurkować cel w
@spiritus: > Co do "flinty" to szukaj coś z lufą varmint

Totalna głupota, która nie wiem z jakiego powodu w polskim środowisku jest wciąż powtarzana

@DrFaithless: zależy jak poważnie chcesz wejść w temat, najlepszy z budżetowych wyborów to zdecydowanie wspomniany przez @Humble 6,5 Creedmoor, ale jeśli to ma być fajna zajwaka i nie od razu chcesz wygrywać zawody to zdecydowanie wystarczy .308
@DrFaithless: zupełnie serio nie wiem co masz na myśli pisząc duży kaliber, ale jak chcesz czuć że kopie to masz kilka starszych kalibrów, które będą fajne na dłuższych dystansach, a jednocześnie stosunkowo tanie.

Jeśli natomiast cena nie ma aż takiego znaczenia to bierz .338 LM albo zupełnie na bogato .416 Barret
@DrFaithless: a jak bardzo chcesz mieć .30-06 to nie widzę problemu - kupuj. To nie jest zły kaliber, po prostu pod względem balistycznym odstaje od młodszych konstrukcji, więc dałeś sprzeczne warunki: "używane na zawodach", "nie mówię o magnum" i "duży kaliber", bo żeby wszystko się zgadzało to musisz coś skreślić
@DrFaithless: przyznaj się, chcesz sobie kupić zabawkę do mienia, a nie do podium na zwadach :) Jeśli tak, to cokolwiek kupisz będzie dobre. Chcesz kupić karabin sentymentem, więc kup coś w drewnianej osadzie, a kaliber tak naprawdę nie ma znaczenia :)
@DrFaithless: Jeśli myślisz o jakichkolwiek zawodach to musisz najpierw poczytać jakie mają klasy sprzętowe. Często .308 i .223 mają osobną klasę a reszta ląduje w open. A w open będzie ten antyczny 30-06 rywalizował z 6,5 creed czy 6 dasher a tu będzie daleko z tyłu.