Wpis z mikrobloga

  • 4
Mirki, wyszedł ktoś z Was z nawracającej depresji, epizodu ciężkiego? Leczę się już prawie 4 lata i wszystko stoi w miejscu, nie wiem nawet czego nowego mogłabym spróbować, żeby tylko poczuć się w końcu lepiej i nie chcieć tak bardzo ze sobą skończyć :( Co Wam pomogło?
#depresja #lekarz #psychologia #psychiatria
  • 13
  • Odpowiedz
@miaow: parę lat temu z tego wyszedłem (byłem gdzieś pomiędzy umiarkowaną i ciężką depresją + napady lęku)
Głównie pomogła mi terapia + leki czyli raczej standard. Do tego kilka zmian w życiu. Teraz jestem szczęśliwym człowiekiem:) jak chcesz to na priv napiszę Ci bardziej szczegółowo co pomogło
  • Odpowiedz
@miaow: No terapia taka jest, nieprzyjemna - wyjście z utartych schematów wymaga zderzenia się z nieprzyjemnymi uczuciami. W tym pomagają leki. Z doświadczenia wiem, że pomagają też psychodeliki, LSD zadziałało fenomenalnie - pomogło spojrzeć na siebie krytycznie, ale bez użalania się, bardzo mocno przeżyłem poczucie winy, popchnęło mnie to w kierunku zmian i co najważniejsze chciałem tych zmian, co jak sama wiesz przy depresji jest ciężkie ta cała chęć ;). Bardzo
  • Odpowiedz
@miaow: escitalopram + pregabalina i robienie rzeczy które cię rozwijają zawodowo, finansowo, psychicznie, fizycznie bo wtedy masz jakieś cele do których dążysz i widzisz że jednak jesteś w stanie poprawiać swoje życie nawet małymi krokami
  • Odpowiedz