Wpis z mikrobloga

fascynuje mnie niewolnicza mentalność p0laka

miałem do wykorzystania 4 dni urlopu to se zrobiłem dwa długie weekendy i wywalone, płacą mi normalnie a ja mam spokój od tego #!$%@?
co się dowiedziałem przypadkiem od p0laka potężnego magazyniera? on ma 5 dni urlopu do końca roku (i nie weźmie xD)
ktoś mi to wytłumaczy?
chłop co ma rodzinę nie bierze urlopu żeby spędzić z nią jak najwięcej czasu?
nie rozumiem
on i drugi potężny magazynier jeszcze do mnie: mordo po co brałeś urlop jak ci i tak za to zapłacą
no nie wiem żeby mieć więcej wolnego? xD
no nie potrafię tego zrozumieć, nawet gdybym lubił swoją robotę (a obecnie bardzo nie lubię) to i tak dodatkowe wolne to świętość

#pracbaza #pytanie trochę #bekazpodludzi i w sumie #przegryw
MaczuPikczu512 - fascynuje mnie niewolnicza mentalność p0laka

miałem do wykorzysta...

źródło: comment_1672208683bvuzM3eNNkVwXkksyXJqlX.jpg

Pobierz
  • 80
@MaczuPikczu512: mentalność niewolnika + liczenie każdej złotówki, bo rozumiem, że za ten pozostały urlop mieli ci wypłacić jakiś ekwiwalent jakbyś nie wykorzystał, tak?

To jest krzywda jaką PRL zrobił tym ludziom i my, następne pokolenia kompletnie nie rozumiemy niektórych zachowań. To nie ich wina.

Mój ojciec np. 30 lat nie brał chorobowego i często się tym chwali. Rozumiesz to? Grypa, nie grypa, 30 lat #!$%@?. Na urlopy go szef siłą wywalał
@MaczuPikczu512: pracujesz z kolchoznikami, którzy uwielbiają robić 12h dziennie żeby nie musieć wracac do żonki i dzieci które już ich maksymalnie #!$%@?ą. Taki Polak - kolchoznik szczęśliwy czuję się kiedy nie musi przebywać ze swoją kobieta i słuchać jej narzekania xd a tak, jak trochę więcej kasy przyniesie bo na urlop nie poszedł, to może nawet mu szpary popuści więc sytuacja win win dla niego xd.
Na szczęście, jeśli masz normalna
mordo po co brałeś urlop jak ci i tak za to zapłacą


@MaczuPikczu512: przecież to się niczym nie rózni od kogoś kto ma własną firmę, albo nawet jest na b2b i zamiast sobie robić x+5 dni wolnego w roku to sobie 5 dni popracuje więcej i więcej zarobi. Bardziej mnie fascynuje nie "niewolnicza mentalność p0laka" a "#!$%@?ąca się mentalność p0laka". Ktoś coś robi, przychodzi p0lak i musi się #!$%@?ć, ze czemu
@Glikol_Propylenowy: No tak, czyli ci magazynierzy mają ponad 9 miesięcy na wykorzystanie tych swoich urlopów. Ja gdy pracowałem to zawsze sobie zostawiałem kilka dni starego urlopu na styczeń, czy tam luty.

Co innego z urlopem na żądanie. Tutaj w moim byłym kołchozie, ludzie z działu dziwili mi się gdy bez wahania go brałem.