Wpis z mikrobloga

fascynuje mnie niewolnicza mentalność p0laka

miałem do wykorzystania 4 dni urlopu to se zrobiłem dwa długie weekendy i wywalone, płacą mi normalnie a ja mam spokój od tego #!$%@?
co się dowiedziałem przypadkiem od p0laka potężnego magazyniera? on ma 5 dni urlopu do końca roku (i nie weźmie xD)
ktoś mi to wytłumaczy?
chłop co ma rodzinę nie bierze urlopu żeby spędzić z nią jak najwięcej czasu?
nie rozumiem
on i drugi potężny magazynier jeszcze do mnie: mordo po co brałeś urlop jak ci i tak za to zapłacą
no nie wiem żeby mieć więcej wolnego? xD
no nie potrafię tego zrozumieć, nawet gdybym lubił swoją robotę (a obecnie bardzo nie lubię) to i tak dodatkowe wolne to świętość

#pracbaza #pytanie trochę #bekazpodludzi i w sumie #przegryw
MaczuPikczu512 - fascynuje mnie niewolnicza mentalność p0laka

miałem do wykorzysta...

źródło: comment_1672208683bvuzM3eNNkVwXkksyXJqlX.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MaczuPikczu512: mentalność niewolnika + liczenie każdej złotówki, bo rozumiem, że za ten pozostały urlop mieli ci wypłacić jakiś ekwiwalent jakbyś nie wykorzystał, tak?

To jest krzywda jaką PRL zrobił tym ludziom i my, następne pokolenia kompletnie nie rozumiemy niektórych zachowań. To nie ich wina.

Mój ojciec np. 30 lat nie brał chorobowego i często się tym chwali. Rozumiesz to? Grypa, nie grypa, 30 lat #!$%@?. Na urlopy go szef siłą
  • Odpowiedz
@MaczuPikczu512: pracujesz z kolchoznikami, którzy uwielbiają robić 12h dziennie żeby nie musieć wracac do żonki i dzieci które już ich maksymalnie #!$%@?ą. Taki Polak - kolchoznik szczęśliwy czuję się kiedy nie musi przebywać ze swoją kobieta i słuchać jej narzekania xd a tak, jak trochę więcej kasy przyniesie bo na urlop nie poszedł, to może nawet mu szpary popuści więc sytuacja win win dla niego xd.
Na szczęście, jeśli masz
  • Odpowiedz
  • 3
@sikalafou o to mi chodzi mieliby mi wypłacić normalnie więc logika na zasadzie po co brać jak można iść do roboty i i tak dostaniesz hajs za niego, ale mnie ten hajs nie obchodzi ja chcę chwilę komfortu psychicznego od tego syfu
  • Odpowiedz
@Ca_millo: No i jak go nie wykorzystasz do końca września przyszłego roku to pracodawca wypłaca Ci ekwiwalent. Niektórzy są już umówieni z pracodawcą, żeby płacił im za niewykorzystane dni urlopu i jeśli kołchoz dobrze prosperuje to tak też się dzieje.
  • Odpowiedz
@MaczuPikczu512: Typowa ucieczka z domu i od obowiązków domowych.
U mnie w pracy to samo.
Dziwią się, że nie chcę chodzić w soboty (płatne 100%).
Idę tylko wtedy, kiedy moja żona z musu też idzie w sobotę.
Mówię im, że mnie jest dobrze w domu.
Podobnie jak ja myśli 2 kolesi.
Cała reszta... 4 soboty w miesiącu mimo braku problemów finansowych.
  • Odpowiedz
mordo po co brałeś urlop jak ci i tak za to zapłacą


@MaczuPikczu512: przecież to się niczym nie rózni od kogoś kto ma własną firmę, albo nawet jest na b2b i zamiast sobie robić x+5 dni wolnego w roku to sobie 5 dni popracuje więcej i więcej zarobi. Bardziej mnie fascynuje nie "niewolnicza mentalność p0laka" a "#!$%@?ąca się mentalność p0laka". Ktoś coś robi, przychodzi p0lak i musi się #!$%@?ć, ze
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: No tak, czyli ci magazynierzy mają ponad 9 miesięcy na wykorzystanie tych swoich urlopów. Ja gdy pracowałem to zawsze sobie zostawiałem kilka dni starego urlopu na styczeń, czy tam luty.

Co innego z urlopem na żądanie. Tutaj w moim byłym kołchozie, ludzie z działu dziwili mi się gdy bez wahania go brałem.
  • Odpowiedz
Mój ojciec np. 30 lat nie brał chorobowego i często się tym chwali. Rozumiesz to? Grypa, nie grypa, 30 lat #!$%@?. Na urlopy go szef siłą wywalał bo chłop by tyrał okrągły rok.


@sikalafou: Znajome historie. Moja mama przez 34 lata pracy w jednej firmie była na zwolnieniach cztery razy, w tym dwa razy w związku z ciążą (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Może gościu woli siedzieć w robocie niż z rodziną. Jestem sobie w stanie doskonale wyobrazić kiedy to w pracy, a nie w domu odpoczywasz psychicznie.
  • Odpowiedz