Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@DzonySiara: do czego Ci światła na skrzyżowaniu? Każde ma określone przepisami pierwszeństwo przejazdu. W nocy mogą się spotkać co najwyżej 2,3,4 pojazdy. Skoro nie potrafisz tego ogarnąć. Może pora poczytać jeszcze raz kodeks drogowy. Światła są po to by regulować natężenie ruchu. Nie po to by jeden debil nie uderzył w drugiego debila. Choć teraz to już nie jestem pewien po tej wypowiedzi.
@Jarem12: wyłączać nie bardzo można chociaż trochę miast stosuje tzw "przerwę nocną". Za to jak nic nie jedzie można zmniejszyć klasę oświetleniową drogi i zmniejszyć natężenie oświetlenia. Zaprojektowałem i wdrażam taki system już w miastach w polsce :)
@Cieplokrwisty: weź nic nie mów. Wracałem kiedyś od znajomego który mieszka nad Wrocławiem, wjazd od północy a ja jechałem w okolice Korony (to jakby ktoś był z Wrocławia) - teraz rzucę przykładowo liczbą że jest 15 świateł, z czego 12x było czerwone, a 3x mrugalo żółte.
Dodam, że była 3 w nocy XD
Lepiej żeby było niepotrzebnie włączone niż jakby miał się zdarzyć jakiś wypadek


@Jarem12: Tyle że badania (których jest stosunkowo mało) wskazują, że to nie jest takie proste i paradoksalnie instalacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach może zwiększać liczbę kolizji
https://www.researchgate.net/publication/296712220_Effects_of_traffic_signal_installation_on_intersection_crashes

Sterowanie ruchem to może w istotnym stopniu rozwiązywać problem blokowania poszczególnych dróg przy dużym ruchu. Czasem bez świateł nie byłoby możliwości wyjazdu z podporządkowanej. Oczywiście w środku nocy taka sytuacja praktycznie nie
@Cieplokrwisty: Przepisy przepisami tylko często idioci lecą sobie 100km/h po mieście plus lekkie wzieniesienia lub zakręty przed skrzyżowaniem a ty wyjeżdżasz z podporządkowanej kiedy nie widać aby coś jechało i nagle bum. Przyjeżdża policja i to twoja wina bo nie ustąpiłeś pierwszeństwa mimo że jak ruszałeś to było pusto a to ten drugi jechał za szybko ale kto to sprawdzi. Są u mnie w mieście takie niebezpieczne skrzyżowania dwupasowych ulic gdzie