Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić kolejny aparat.

Aktualnie na stanie jest kieszonkowy RX100 i Samsung NX.
Trochę tęsknię za Nikonem D90 (którego miałem dość krótko, jakiś nagły wydatek mnie zmusił do sprzedania) - nie wiem jak to określić ale "lubiłem zdjęcia z Nikona" - pewnie ich matryce są jakoś charakterystyczne.

Zastosowanie aparatu to fotografowanie na wycieczkach - miejskich czy w górach. Do zestawu potrzebuję tylko dwóch stałek - czyli standardowe ~50mm a dwa - coś szerokokątnego. W Samsungu mam rybie oko 8mm - i w sumie nie potrzebowałby innego, ale zakrzywia rzeczywistość.

Marzyła mi się zawsze pełna klatka - stąd myślałem o Nikonie Z5, plus NIkkor 40mm F2, i albo czekanie na coś szerokokątnego np. od Sigmy albo adapter.
Marzył mi się też powrót do lustrzanki - ale wiem że była ciężka, a bezlustro z wizjerem powinno dać radę.
Czemu pełna klatka - z racji zdjęć nocnych i szerokiego kąta bez cropa.

Ale, wypadłem całkowicie z rynku i nawet nie wiem do czyjego salonu iść oglądać. W marketach elektro działy foto wymarły. Pomożecie?

#fotografia #nikon
  • 10
@jedzczarnekoty: co do stacjonarnych to nie podpowiem za wiele, tylko wymienię dobre sklepy. Fotojoker, cyfrowe.pl sklepbeznazwy, fotoforma. Zależy skąd też jesteś :)

Jeśli nie straszne Ci ostrzenie manualne, to najszerszym obiektywem który nie zakrzywia obrazu pod FF jest Voigtlander HYPER WIDE HELIAR VM 10, ale niestety światło 5.6 na 2.8 trzeba bulić, albo iść znowu w manualne jak irix, czy samyang, ewentualnie możesz spróbować np z nikonem AIS 20 F2.8 manualnym
@DurzyHarakter30: Podkarpacie here, fotojokera planuję dziś odwiedzić, cyfrowe.pl też, tylko do Warszawy trzeba podjechać.
Na aż tak szerokim kącie mi nie zależy, ale tak właśnie kombinuję że w przypadku FF mogę kupić wspomniane 20mm i powinno wystarczyć, z drugiej strony - można iść w cropa i obiektyw 14mm.
@jedzczarnekoty: jak porównywałem FF do DX, to FF wydawał mi się trochę ostrzejszy i więcej szczegołów miał, ale nie na tyle, by się pchać i wybrałem dx, bo mniejsze. Wydaje mi się, że w nocy nie będzie dużej róźnicy między DX a FF